Raków Częstochowa rozbity. Piast Gliwice w półfinale Pucharu Polski [WIDEO]

Piotr Trochimowicz
Źródło: Polsat Sport

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Raków Częstochowa 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Ze względu na zapisy kontraktowe w barwach „Piastunek” nie mógł wystąpić wypożyczony z drużyny mistrza Polski Fabian Piasecki.

Prowadzenie gospodarzom w 25. minucie spotkania dał strzałem głową Tomáš Huk po dośrodkowaniu Michaela Ameyawa z lewej strony boiska i zgraniu piłki przez Jakuba Czerwińskiego.

W przerwie doszło do dwóch zmian. W zespole prowadzonym przez Dawida Szwargę Ante Crnac zastąpił Johna Yeboaha, a w ekipie Aleksandara Vukovicia za zdobywcę bramki pojawił się Jakub Holúbek.

Lepiej drugą połowę rozpoczął jednak Piast, który w 49. podwyższył wynik na 2:0. W zamieszaniu, do którego doszło po rzucie rożnym w polu karnym Rakowa Vladan Kovačević obronił strzał Ariela Mosóra, ale piłkę w siatce umieścił kapitan gliwiczan Jakub Czerwiński.

W 67. minucie na murawie za Kamila Wilczka pojawił się Jorge Félix i już po chwili mógł się cieszyć z gola. Po wrzucie z autu Fran Tudor wybił piłkę tak, że trafiła ona do Hiszpana, który pokonał Kovačevicia.

Dawid Szwarga dokonywał później kolejnych zmian, ale nie udało mu się odwrócić losów spotkania.

Piast Gliwice po trzech latach zagra zatem ponownie w półfinale Pucharu Polski. Wówczas po serii rzutów karnych lepsza okazała się Arka Gdynia.

Natomiast Rakowowi Częstochowa nie uda się wystąpić w finale krajowego pucharu po raz czwarty z rzędu.