Raków Częstochowa rozpoczyna okno. Na początek definitywny transfer obrońcy [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa rozpoczyna okno. Na początek definitywny transfer obrońcy [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa

Zoran Arsenić przeniósł się na stałe do Rakowa Częstochowa z Jagiellonii Białystok.

Przedstawiciele „Czerwono-Niebieskich” zamierzają po wywalczeniu niespodziewanego wicemistrzostwa i Pucharu Polski zbudować na tyle konkurencyjny zespół, aby zaprezentować się z dobrej strony w europejskich pucharach oraz włączyć po raz kolejny do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku.

W tym celu szeregi ekipy z województwa śląskiego zasilił Zoran Arsenić. Chorwat spędził drugą część niedawno zakończonych rozgrywek w Rakowie na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok.

Od tego momentu blisko 27-letni zawodnik wystąpił w 11 meczach, w których zdobył jedną bramkę, i zaprezentował się w nich na tyle dobrze, że władze drużyny z Częstochowy skorzystały z prawa do dokonania jego definitywnego wykupu.

Środkowy obrońca przeniósł się do klubu prowadzonego przez Marka Papszuna za 125 tysięcy euro i związał z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

- Cieszymy się, że Zoran zostaje z nami na kolejne 5 lat. Znamy jego umiejętności i wierzymy, że dzięki swojej wszechstronności i waleczności pomoże nam w walce o kolejne sukcesy - powiedział dyrektor sportowy, Paweł Tomczyk.

Arsenić jest pierwszym letnim transferem zrealizowanym przez „Czerwono-Niebieskich”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wiadomość Ronalda Araújo do kibiców. „Chcę ukrócić spekulacje” OFICJALNIE: Wiadomość Ronalda Araújo do kibiców. „Chcę ukrócić spekulacje” Trent Alexander-Arnold opuści Liverpool?! Może zostać bohaterem hitowego transferu Trent Alexander-Arnold opuści Liverpool?! Może zostać bohaterem hitowego transferu Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza Wesley Fofana zmieni barwy narodowe?! Kusząca opcja dla Francuza OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy