Raków Częstochowa rozpoczyna okno. Na początek definitywny transfer obrońcy [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa rozpoczyna okno. Na początek definitywny transfer obrońcy [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa

Zoran Arsenić przeniósł się na stałe do Rakowa Częstochowa z Jagiellonii Białystok.

Przedstawiciele „Czerwono-Niebieskich” zamierzają po wywalczeniu niespodziewanego wicemistrzostwa i Pucharu Polski zbudować na tyle konkurencyjny zespół, aby zaprezentować się z dobrej strony w europejskich pucharach oraz włączyć po raz kolejny do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku.

W tym celu szeregi ekipy z województwa śląskiego zasilił Zoran Arsenić. Chorwat spędził drugą część niedawno zakończonych rozgrywek w Rakowie na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok.

Od tego momentu blisko 27-letni zawodnik wystąpił w 11 meczach, w których zdobył jedną bramkę, i zaprezentował się w nich na tyle dobrze, że władze drużyny z Częstochowy skorzystały z prawa do dokonania jego definitywnego wykupu.

Środkowy obrońca przeniósł się do klubu prowadzonego przez Marka Papszuna za 125 tysięcy euro i związał z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

- Cieszymy się, że Zoran zostaje z nami na kolejne 5 lat. Znamy jego umiejętności i wierzymy, że dzięki swojej wszechstronności i waleczności pomoże nam w walce o kolejne sukcesy - powiedział dyrektor sportowy, Paweł Tomczyk.

Arsenić jest pierwszym letnim transferem zrealizowanym przez „Czerwono-Niebieskich”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy