Raków Częstochowa: Sebastian Musiolik o krok od definitywnego odejścia

Raków Częstochowa: Sebastian Musiolik o krok od definitywnego odejścia fot. Pordenone
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Sebastian Musiolik powinien wkrótce dołączyć do Crotone - donosi Gianluca Di Marzio.

„Crotone, wyjątkowo aktywne na rynku transferowym, jest bliskie sfinalizowania ważnego transferu do działu ofensywnego“ - napisał włoski dziennikarz.

Jego bohaterem będzie Sebastian Musiolik, polski napastnik urodzony w 1996 roku, który w poprzednim sezonie grał dla Pordenone w Serie B. Po tymczasowej przygodzie powrócił on do Rakowa Częstochowa, bo Włosi nie zdecydowali się na skorzystanie z opcji transferu definitywnego za około milion euro.

Crotone liczyło na zakończenie negocjacji w podobnej formie, jak Pordenone, czyli wypożyczenia z opcją wykupu, ale po spotkaniu z działaczami Ekstraklasowego klubu, zarząd kalabryjskiego spadkowicza z Serie A zdecydował się na transfer definitywny. Nic dziwnego  - w przypadku wypożyczenia konieczne byłyby dodatkowe negocjacje, gdyż obecna umowa Musiolika z Rakowem obowiązuje tylko do 30 czerwca 2022 roku. Dla częstochowian nadarza się ostatnia okazja na zarobek na mierzącym 190 centymetrów wzrostu napastniku.

Musiolik urodził się 19 maja 1996 roku w Knurowie. Grał w Polsce aż do lata 2020 roku (ROW Rybnik, Piast Gliwice, Raków), kiedy został wypożyczony do Pordenone. W jednym sezonie we włoskim futbolu zdobył sześć bramek w 31 oficjalnych występach. Wkrótce najprawdopodobniej pojawi się ponownie w Serie B, tym razem w koszulce Crotone. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Piłkarz PSG będzie pauzował przez cztery miesiące. Operacja w Finlandii OFICJALNIE: Piłkarz PSG będzie pauzował przez cztery miesiące. Operacja w Finlandii Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy