Raków Częstochowa: Trzech kandydatów na nowego napastnika. Jeden z nich na pewno trafi do wicemistrza Polski

Raków Częstochowa: Trzech kandydatów na nowego napastnika. Jeden z nich na pewno trafi do wicemistrza Polski
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Raków Częstochowa zamierza pozyskać nowego napastnika. Zakontraktowanie przynajmniej jednego atakującego w najbliższym oknie ma być przesądzone - pisze „Przegląd Sportowy”.

Niedawno podawaliśmy, że na celowniku Rakowa znalazł się Artur Sobiech. Kontrakt 30-latka z Fatih Karagümrük jest ważny tylko do 30 czerwca i zawodnik zdecydował się go nie przedłużać. Według naszych informacji to właśnie 13-krotny reprezentant Polski jest obecnie najbliżej przenosin do ekipy z Częstochowy. Z triumfatorem rodzimego pucharu i wicemistrzem kraju cały czas łączy się jednak również Alexandru Tudorie Ronana.

Zdaniem „Przeglądu Sportowego” jeden z wymienionych wyżej napastników latem na pewno trafi do Częstochowy.

Jak wypadają oni liczbowo, jeśli chodzi o sezon 2020/2021?
Artur Sobiech (30 lat, Fatih Karagümrük): 35 meczów, dziewięć goli (dzisiaj dwa trafienia w spotkaniu z Denizlisporem), trzy asysty;
Alexandru Tudorie (25 lat, Universitatea Craiova, wypożyczenie z Arsienału Tuła): 18 meczów, cztery gole;
Ronan (26 lat, Rio Ave): 13 meczów.

Raków nie skupia się oczywiście tylko na wzmocnieniu ataku. Na jego radarze znajduje się również chociażby występujący w obronie Maciej Sadlok (Wisła Kraków).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy