Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Trener Rakowa Częstochowa Dawid Szwarga przed meczem z Lechem Poznań przedstawił informacje na temat kontuzjowanych piłkarzy swojej drużyny.

W ostatni czwartek Raków Częstochowa rozpoczął rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy, ulegając Atalancie 0:2. Już po tym mistrz Polski po atrakcyjnym dla kibiców meczu pokonał Ruch Chorzów 5:3. W czwartek czeka go z kolei spotkanie z Lechem Poznań. Jest to starcie w ramach szóstej kolejki Ekstraklasy, które pierwotnie zostało przełożone.

Ostatnio Szwarga nie może korzystać z usług Zorana Arsenicia, Jeana Carlosa Silvy, Stratosa Svarnasa i Frana Tudora. Jak wygląda ich sytuacja?

- Fran rozpoczął dzisiaj z nami treningi. Jest bliski powrotu. Zobaczymy, czy to się odbędzie w meczu z Lechem, czy z Radomiakiem. Zoran podobnie, natomiast po złamaniu kluczowe są odczucia zawodnika. One są coraz lepsze, coraz bardziej optymistyczne. Ale myślę, że w meczu z Lechem jeszcze nie będzie w stanie zagrać. W przypadku Carlosa występ przeciwko Lechowi będzie trudny, aczkolwiek będziemy każdego dnia monitorować jego sytuację i decydować z dnia na dzień, w którym momencie jego powrót będzie możliwy - powiedział trener Rakowa, dodając:

- Rekonwalescencja Stratosa wygląda dobrze, ale tutaj nie ma co liczyć na to, że wróci do nas przed połową listopada.

Czwartkowy mecz w Poznaniu rozpocznie się o 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy