Raków Częstochowa: Xavier Dziekoński bardzo blisko wypożyczenia

Raków Częstochowa: Xavier Dziekoński bardzo blisko wypożyczenia fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Janekx89 [Twitter]

Xavier Dziekoński może dołączyć do Garbarni Kraków - informuje Janekx89 na Twitterze.

Xavier Dziekoński trafił do Rakowa Częstochowa latem z Jagiellonii Białystok. Wcześniej w barwach zespołu z województwa podlaskiego 19-letni bramkarz grywał w Ekstraklasie (28 występów). Od początku było wiadomo, że w Częstochowie będzie o to ciężko. Niekwestionowanym numerem jeden w bramce wicemistrza Polski jest bowiem Vladan Kovačević, a w kadrze pozostaje jeszcze Kacper Trelowski.

Dziekońskiemu pozostały występy w trzecioligowych rezerwach Rakowa. W nich rozegrał dziewięć meczów. Pięciokrotnie zachował czyste konto.

Wszystko wskazuje na to, że drugą część sezonu młody bramkarz spędzi szczebel wyżej. Jak informuje Janekx89, jest on bardzo blisko wypożyczenia do Garbarni Kraków.

Krakowski zespół nie zanotował udanej pierwszej części rozgrywek. W 19 spotkaniach II ligi (trzeci poziom) zdobył 19 punktów, co daje mu siedemnaste, spadkowe miejsce w tabeli. Na przestrzeni tylu kolejek stracił aż 38 goli.

Jesienią dostępu do bramki drugoligowca bronili 30-letni Aleksander Kozioł oraz 18-letni Mateusz Bartusik.

***

Raków Częstochowa: Deian Sorescu blisko opuszczenia zespołu. Opcja wykupu za około milion euro

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy