Raków Częstochowa zabiega o bośniacki talent. Rywalizuje o niego z... Schalke 04

Raków Częstochowa zabiega o bośniacki talent. Rywalizuje o niego z... Schalke 04
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dnevni avaz

Raków Częstochowa wykazuje poważne zainteresowanie usługami Vladana Kovačevicia z FK Sarajevo - poinformował dziennik „Dnevni avaz”.

Wicemistrz Polski z uwagi na zakończenie współpracy z Branislavem Pindrochem (przeniósł się do Resovii) i Dominikiem Holecem (powrót do Sparty Praga) został zmuszony do rozejrzenia się na rynku za wartościowym bramkarzem, który zapewniłby „Czerwono-Niebieskich” możliwość skutecznej rywalizacji na kilku frontach.

Dziennik „Dnevni avaz” przekazał, że takim zawodnikiem dla Rakowa Częstochowa może okazać się Vladan Kovačević z FK Sarajevo.

Bośniak uchodzi w swoim kraju za wielce obiecującego golkipera i dlatego znajduje się na celowniku także innych europejskich zespołów. Spośród nich równie wielkie zainteresowanie usługami 23-latka ma wyrażać Schalke 04.

Wspomniane źródło przekonuje, że polski zespół przekazał już obecnemu pracodawcy bramkarza swoją ofertę odnoszącą się do pozyskania ich gracza. Wkrótce to samo ma uczynić spadkowicz z Bundesligi.

„Dnevni avaz” nie ujawnia wysokości propozycji „Czerwono-Niebieskich”, ale przekonuje, że ta mająca przyjść ze strony ekipy z Gelsenkirchen będzie opiewać na ponad 250 tysięcy euro.

Kovačević trafił do FK Sarajevo jeszcze jako młodzieżowiec w lutym 2016 roku. W ubiegłym sezonie wystąpił w 37 spotkaniach i zachował w nich 16-krotnie czyste konto, co pozwoliło jego drużynie wywalczyć tylko wicemistrzostwo Bośni i Hercegowiny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy