Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy

2024-05-21 10:25:27; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Raków Częstochowa złożył zapytanie w sprawie pozyskania Aleksandra Bobka z ŁKS-u Łódź - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Raków Częstochowa dopiął swego i po ogłoszeniu pożegnania Dawida Szwargi, ogłosił pozyskanie nowego - starego trenera. Po rocznej przerwie do klubu wraca Marek Papszun, a co za tym idzie, można spodziewać się pod Jasną Górą solidnych wzmocnień. Pojawiły się pogłoski, że klub może przeznaczyć na transfery nawet osiem milionów euro.

To ogromne środki, jak na warunki Ekstraklasy, dlatego można spodziewać się, że urzędujący mistrz kraju będzie niezwykle aktywny na rynku transferowym. Pojawiają się już pierwsze nazwiska łączone z tym zespołem.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, na radar trafił Aleksander Bobek z ŁKS-u Łódź.

Bramkarz spadkowicza z Ekstraklasy dysponuje ogromnym potencjałem, co potwierdził na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Od wielu miesięcy zainteresowanie jego usługami przejawiają zagraniczne kluby, dlatego kwestia potencjalnych przenosin pod Jasną Górę nie wydaje się zbyt łatwa. Sprawa nie jest jednak zamknięta.

20-latek mógłby być rozpatrywany przez Raków, jako potencjalny następca Vladana Kovačevicia. Nie wiadomo bowiem, czy lider zespołu po zakończeniu rozgrywek nie zmieni barw w obliczu braku awansu do europejskich pucharów.

Bobek to natomiast wychowanek ŁKS-u Łodź, który w tym sezonie rozegrał 27 spotkań i dwukrotnie notował w nich czyste konto.

Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.