Raków Częstochowa zainteresowany utalentowanym Polakiem. Tyle trzeba za niego zapłacić

Raków Częstochowa zainteresowany utalentowanym Polakiem. Tyle trzeba za niego zapłacić fot. Michael715 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Raków Częstochowa przejawia zainteresowanie usługami Dawida Drachala, a wyceny gracza dokonała Miedź Legnica, o czym informuje na łamach Weszlo.com Szymon Janczyk.

Raków Częstochowa już od ponad tygodnia może tytułować się nowym mistrzem Polski. Ekipa spod Jasnej Góry zapewniła sobie trofeum już na trzy kolejki przed końcem i teraz może skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu.

Nie ma wątpliwości, że klubowe władze zrobią wszystko, by „Medaliki” mogły z powodzeniem rywalizować na kilku frontach. W związku z tym poszukiwane są solidne wzmocnienia.

W poniedziałek testy medyczne przed przeprowadzką do Rakowa Częstochowa miał przechodzić Maxime Dominguez, ale poza nim bliski przeprowadzki pod Jasną Górę jest także Łukasz Zwoliński.

Okazuje się, że poza nimi drużyna mistrza Polski ma też chrapkę na Dawida Drachala.

Ofensywny pomocnik to duży talent, który pomimo spadku Miedzi Legnica, zaprezentował się w kilku spotkaniach z naprawdę dobrej strony. To z kolei przykuwa uwagę zamożniejszych ekip.

Spadkowicz z Ekstraklasy jest świadom zainteresowania, jakie generuje przedstawiciel rocznik 2005, dlatego postanowiono go wycenić. Jeśli Raków Częstochowa zechce go pozyskać, to musi liczyć się z wydatkiem rzędu miliona euro.

Możliwe, że wkrótce do wspomnianej drużyny wpłyną też propozycje zza granicy, bo "Medaliki" raczej tyle za młokosa nie zapłacą.

Dawid Drachal, który jest reprezentantem Polski do lat 18, rozegrał w tym sezonie w pierwszym zespole Miedzi Legnica łącznie 14 bramek i w tym czasie zdobył jednego gola.

Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy