Raków Częstochowa zdemolował Zagłębie Lubin. Letnie transfery w końcu „oddały” [WIDEO]

Raków Częstochowa zdemolował Zagłębie Lubin. Letnie transfery w końcu „oddały” [WIDEO] fot. Maciej Rogowski Photo / shutterstock.com

Raków Częstochowa rozgromił u siebie Zagłębie Lubin w stosunku 5-0. Bohaterem rywalizacji był autor dwóch goli John Yeboah, ale do siatki trafili też inni pozyskani latem zawodnicy.

Raków Częstochowa w środku tygodni rywalizował z ŁKS-em Łódź w Pucharze Polski. Podopieczni Dawida Szwargi nie bez problemów uporali się na wyjeździe z beniaminkiem, pokonując go po dogrywce 2-0.

Wydawało się więc, że mający w nogach ciężkie spotkanie zespół, będzie miał niełatwą przeprawę w niedzielne popołudnie z Zagłębiem Lubin.

Drużyna Waldemara Fornalik szybko jednak straciła gola. Już w 4. minucie do siatki trafił Bogdan Racovițan.

Mistrz Polski nie zamierzał się zatrzymywać. Pod koniec pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się John Yeboah. Niemiec minął kilku graczy przeciwnika i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Sokratisa Dioudisa.

Po przerwie były zawodnik Śląska Wrocław dorzucił jeszcze jedno trafienie. Tym razem błąd defensywy wykorzystał Ante Crnac, który dograł piłkę do świetnie ustawionego kolegi, a ten w sytuacji oko w oko z golkiperem podwyższył na 3-0.

Kilka chwil później Chorwat sam wymierzył sprawiedliwość i skorzystał z dogrania Bartosza Nowaka.

Raków Częstochowa uznał, że 4-0 wygląda na tablicy wyników okazale, ale zawsze może być lepiej. Penetrujące podanie od Bena Ledermana trafiło pod nogi chwilę wcześniej wprowadzonego Sonny'ego Kittela. Niemiec ruszył w stronę bramki rywala i strzałem w dalszy róg ustalił wynik meczu na 5-0.

Mistrz Polski dzięki temu zwycięstwu jest w tabeli Ekstraklasy czwarty z dorobkiem 26 punktów. Do prowadzącego Śląska Wrocław brakuje czterech „oczek”, lecz „Medaliki” mają w stosunku do tej drużyny zaległe starcie.