Ramires wraca do Europy

Ramires wraca do Europy fot. Instagram
Karol Brandt
Źródło: A Bola | Record

Po rozwiązaniu umowy z Jiangsu Suning, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Ramires ponownie przywdział trykot Benfiki.

„Orły” już ubiegłego lata próbowały sprowadzić Brazylijczyka na Estádio da Luz. Wówczas jednak weto postawili właściciele Jiangsu Suning, którzy nie chcieli zgodzić się na odejścia gracza mającego jeszcze przez półtora roku ważny kontrakt. Gdy jednak 32-latek zdołał uzgodnić z Chińczykami warunki swojego rozstania, lizbończycy natychmiast przystąpili do działania.

„A Bola” poinformowała, że Benfica zaproponowała środkowego pomocnikowi dwuletnią umowę z roczną gażą na poziomie trzech milionów euro netto. Oznacza to, że 51-krotny reprezentant „Canarinhos” przejąłby od Jonasa miano najlepiej zarabiającego zawodnika w zespole. Ponadto za sam podpis zgarnąłby także trzy miliony euro.

Rozmowy nadal trwają, lecz już teraz można przypuszczać, ze Ramires ostatecznie po raz kolejny założy koszulkę klubu, w którym grał przez rok, zanim „The Blues” zdecydowali się na jego transfer za kwotę 22 milionów euro.

32-latek w Chinach zdołał wystąpić w 73 spotkaniach, a swoją obecność na boisku zaznaczył 17 golami i 13 kluczowymi podaniami. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy