Ramsey zagrał już ostatni mecz dla Arsenalu?!

Ramsey zagrał już ostatni mecz dla Arsenalu?! fot. FotoPyk
Marek Garus
Źródło: Arsenal

Aaron Ramsey może mieć już za sobą swój ostatni mecz w barwach Arsenalu.

Walijczyk doznał kontuzji ścięgna podkolanowego podczas czwartkowego starcia z Napoli w Lidze Europy.

Przypomnijmy, że 28-latek opuści Emirates Stadium po zakończeniu obecnego sezonu, by dołączyć do Juventusu Turyn. Zarząd „Starej Damy” wykorzystał fakt wygasającego kontraktu piłkarza i wyciągnął go z angielskiej drużyny bez płacenia kwoty odstępnego. Mimo przesądzonej przyszłości i zakończenia 11-letniej przygody z londyńskim klubem, Walijczyk wciąż nie składa broni w Arsenalu i jest jednym z najlepszych graczy zespołu w tegorocznych rozgrywkach.

Jeśli jednak wierzyć doniesieniom klubowych lekarzy, Ramsey będzie leczył swój uraz przez co najmniej następne trzy tygodnie, a pozostałe do rozegrania mecze „Kanonierów” w tym sezonie odbędą się w zdecydowanej większości bez udziału ofensywnego pomocnika. Zakładając taki scenariusz, pod znakiem zapytania staną więc występy zawodnika nie tylko w czterech ostatnich spotkaniach Premier League, ale również w dwóch półfinałach Ligi Europy oraz ewentualnym finale, który odbędzie się 29 maja w Baku.

„Kanonierom” udało się dojść do półfinału turnieju po zaskakująco pewnym zwycięstwie 3:0 w ćwierćfinałowym dwumeczu z Napoli. Kolejnym rywalem drużyny Ramseya w półfinale LE będzie Valencia.

- Występy Ramseya w tym sezonie były niesamowite. Na początku był trochę zdezorientowany, ponieważ to jego ostatni rok gry w klubie, ale dla nas i dla mnie zawsze był bardzo ważnym graczem. Jego ostatnie mecze były nadzwyczajne, bardzo pomógł nam w kluczowych momentach tego sezonu, dlatego kontuzja stanowi bardzo złą wiadomość. Nie wiem, jak długo zajmie mu powrót do regularnej gry, ale zakładamy co najmniej dwa-trzy tygodnie – powiedział na konferencji prasowej Emery.

- Teraz staramy się skupić wyłącznie na niedzielnym spotkaniu. Rozmawiałem z nim 30 minut przed konferencją i powiedział, że powinien być gotowy do gry za dwa-trzy tygodnie. Będziemy na niego czekać – zakończył hiszpański menedżer.

Ramsey rozegrał w tym sezonie 40 spotkań dla Arsenalu, zdobywając w nich sześć bramek oraz osiem asyst. Do londyńczyków przeniósł się 1 lipca 2008 roku z Cardiff City za kwotę około sześciu milionów funtów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy