Rangers FC u progu dużej sprzedaży? Kluby Premier League po 18-latka

Rangers FC u progu dużej sprzedaży? Kluby Premier League po 18-latka fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

18-letni Leon King powoli puka do podstawowej jedenastki Rangers FC. Nim na dobre wkomponuje się w skład, Szkot może zmienić jednak klub. Obserwuje go kilka angielskich ekip, w tym Manchester United - przekazał Fabrizio Romano.

Środkowy obrońca przed tygodniem z Liverpoolem zadebiutował w podstawowym składzie w Lidze Mistrzów. Mimo że Szkoci stracili dwa gole i przegrali 0:2, piłkarz znalazł adoratorów.

Jak informuje Fabrizio Romano, bliżej defensorowi postanowiły przyjrzeć się Manchester United, Leeds United oraz Newcastle United. Cała trójka będzie w najbliższym czasie uważnie obserwować jego poczynania.

Ta trójka to tylko część ekip, która wyraża wstępne zainteresowanie angażem Leona Kinga.

Umowa nastolatka obowiązuje do maja 2024 roku. W tej sytuacji „The Gers” mogą wypatrywać na horyzoncie dużej operacji sprzedażowej.

Jak dotąd najwięcej zarobili oni na odejściu Calvina Basseya. Wstępnie mówimy o kwocie 23 milionów euro, lecz po doliczeniu bonusów może to być nawet 26,5 miliona.

King mierzy 183 centymetry wzrostu, a w czerwcu zadebiutował w reprezentacji Szkocji do lat 21. Jego premierowy występ w koszulce Rangers FC miał miejsce dużo wcześniej, bo w listopadzie 2020 roku.

Podczas trwającej kampanii utalentowany zawodnik wybiegał na boiska w pierwszym zespole dziewięć razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy