Raphaël Varane spełni obietnice? Klub bada możliwość przeprowadzenia operacji w rozmiarze XXL

2024-05-15 23:54:29; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Raphaël Varane spełni obietnice? Klub bada możliwość przeprowadzenia operacji w rozmiarze XXL Fot. MB Media/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Foot Mercato

RC Lens rozpoczęło sondowanie tematu zakontraktowania Raphaëla Varane'a w obliczu opuszczenia przez niego Manchesteru United - poinformował Sebastien Denis z „Foot Mercato”.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” wydali komunikat o nieprzedłużeniu wygasającego kontraktu z doświadczonym obrońcą. W ten sposób wraz z początkiem lipca wyląduje na piłkarskim bezrobociu.

Nie będzie chciał na nim zbyt długo pozostać i z pewnością pochyli się nad otrzymywanymi od pewnego czasu propozycjami. Wśród nich znajdują się głównie lukratywne, pochodzące z Arabii Saudyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

Ponadto spekuluje się, że do walki o względy Raphaëla Varane'a stanie jego macierzysty RC Lens.

Sebastien Denis z „Foot Mercato” przekonuje nawet, że zostały wykonane na tym polu pierwsze kroki poprzez wybadanie możliwości francuskiego klubu do podjęcia w ogóle próby zakontraktowania defensora. Co stanowiłoby dla niego „operację o rozmiarze XXL”.

Sam 31-letni zawodnik zarzekał się w przeszłości, że zakończy profesjonalną karierę jako gracz Realu Madryt, Manchesteru United lub właśnie RC Lens.

W pierwszych dwóch przypadkach nie ma żadnych szans na zaliczenie powrotu do utytułowanych marek. Także w grę wchodzi tylko ostatni wymieniony zespół, do którego mógłby trafić najbliższego lata lub niedługo później po ostatecznym zaakceptowaniu kontynuowania kariery w innym miejscu.

Francuz, przez problemy zdrowotne i decyzje trenera, rozegrał 30 meczów w tym sezonie. Zdobył w nich bramkę.

Z kolei w RC Lens zdążył przed przeprowadzką do „Królewskich” wystąpić w 24 spotkaniach.