Raport FIFA błędny?

Raport FIFA błędny?
Redakcja
Redakcja
Źródło: BBC

Były prokurator generalny Nowego Jorku - Michael Garcia, który przez dwa lata badał sprawę wyboru gospodarzy Mistrzostw Świata w 2018 i 2022r. stwierdził, że raport wydany w tej sprawie nie jest prawidłowy.

Przypomnijmy, FIFA zakończyła dziś śledztwo, w wyniku którego nie dopatrzono się nieprawidłowości przy wyborze Rosji i Kataru na gospodarzy mundialu odpowiednio za cztery i osiem lat, a stwierdzono nieprawidłowości w działaniu Angielskiego Związku Piłki Nożnej (więcej TUTAJ).
 
Oświadczenie Anglików w tej sprawie można przeczytać TUTAJ.
 
Garcia twierdzi natomiast, że raport zawiera "liczne, niepotrzebne i błędnie zinterpretowane fakty oaz wnioski".
 
Sam dokument wydany został przez Joachima Eckerta, sędziego Komisji Etyki FIFA, który został powołany razem z Garcią do badania tej sprawy. Co ciekawe, obaj panowie nie mieli wcześniej styczności z piłka nożną, a wprowadzenie ich jakiś czas temu do FIFA, zainicjowane przez Seppa Blattera, miało na celu poprawienie pozycji Szwajcara jako prezesa międzynarodowej federacji poprzez uniezależnienie organów zajmujących się badaniem podejrzeń o korupcję wewnątrz organizacji. Eckert i Garcia mogą się jednak pochwalić nie lada sukcesami, ponieważ w pojedynkę ścigali między innymi osoby podejrzane o korupcję w tak wielkich markach jak Siemens, czy Statoil. Obecne nieporozumienie wskazuje na różnicę pomiędzy materiałem zgromadzonym przez Garcię a tym, co przygotował Eckert. W tym wypadku wątpliwości dotyczące uczciwości przy wyborze gospodarzy wciąż nie zostają rozwiane, a sam raport w takim wydaniu zupełnie traci swoją wiarygodność.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy