Rashford nie złożył broni. Wspaniała inicjatywa społeczna wychowanka Manchesteru United

Rashford nie złożył broni. Wspaniała inicjatywa społeczna wychowanka Manchesteru United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marcus Rashford (Twitter)

Marcus Rashford postanowił na własną rękę wspomóc dzieci żyjące w ubóstwie w celu zapewnienia im darmowych posiłków w szkołach w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Wychowanek Manchesteru United zdecydował się w ostatnim czasie na uruchomienie internetowej petycji w celu zebrania minimum 100 tysięcy podpisów pod projektem przedłużającym okres wydawania bezpłatnych posiłków szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci do Świąt Wielkanocnych w 2021 roku.

Reprezentant Anglii uzyskał poparcie znacznie większej liczby osób i ostatecznie przed oblicze brytyjskiego parlamentu trafił dokument poparty przez ponad 300 tysięcy osób.

W zaistniałej sytuacji Marcus Rashford liczył, że jego inicjatywa spotka się ze zrozumieniem rządu i dzieci żyjące w ubóstwie lub znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji będą mogły dalej otrzymywać ciepły posiłek.

Niestety wniosek przedstawiony na forum przez Partię Pracy przepadł stosunkiem głosów 261 do 322.

Niezadowolenia z takiego obrotu sprawy nie ukrywał piłkarz Manchesteru United, który postanowił na własną rękę podjąć się stworzenia społecznej inicjatywy na rzecz najbardziej potrzebujących, która zyskuje coraz większą popularność, o czym możemy przekonać się na koncie 22-latka na Twitterze, gdzie ten regularnie informuje o kolejnych restauracjach z poszczególnych miast w Anglii, które decydują się przekazać swoje produktu na rzecz dzieci.

„Zwracając szczególną uwagę na dzisiejszą Izbę Gmin i decyzję tych, którzy chcą przymknąć oko na potrzeby naszych najbardziej bezbronnych dzieci, 2,2 miliona z nich kwalifikuje się obecnie do bezpłatnych posiłków szkolnych. 42% nowo zarejestrowanych. Nie wspominając o 1,5 mln dzieci, które obecnie się nie kwalifikują.

Od marca 32% rodzin odnotowało spadek dochodów... Oczekiwany wzrost bezrobocia to 13,2%... Nie jesteśmy w tej samej sytuacji, w której byliśmy latem, jest znacznie gorzej. Znacząco wzrosła liczba dzieci z niewielkim lub zerowym dostępem do żywności.

Szacuje się, że różnica w osiągnięciach między osobami znajdującymi się w niekorzystnej sytuacji a osobami w lepszej sytuacji wynosi 75%. To skutek zamykania szkół...

Po co karać naszych najbardziej pokrzywdzonych? Daj szansę naszym dzieciom. Wszystkie oczy zwracamy na Izbę Gmin. Dla jasności, akcja #endchildfoodpoverty i debata na temat długoterminowych trwałych ram walki z tą kwestią dopiero się rozpoczęła. To nie odejdzie i ja też...” - napisał zawodnik.

Naturalnie sam Anglik nie pozostaje tylko biernym inicjatorem akcji i sam odwiedził wraz z matką organizację charytatywną Fare Share, której celem jest złagodzenie ubóstwa żywnościowego i ograniczenie marnotrawienia żywności na terenie Wielkiej Brytanii.

Rashford we współpracy z tą organizacją pomagał już wcześniej dostarczać jedzenie do wielu setek tysięcy potrzebujących i głodujących w całym kraju, a teraz nie zamierza z tego rezygnować oraz zachęca innych do dołączenia do wspólnego działania.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy