RB Lipsk chce pozyskać rewelację LaLigi po okazyjnej cenie

2023-11-21 08:37:59; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
RB Lipsk chce pozyskać rewelację LaLigi po okazyjnej cenie Fot. Pximages/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Relevo.com

Na rynku transferowym błyskawicznie wzrosły notowania Bryana Zaragozy. Piłkarzem Granady mocno zainteresowane są RB Lipsk i Brentford – donosi Relevo.com.

Jedna trzecia sezonu LaLigi za nami. Dotychczas w tabeli można zaobserwować ciekawe zjawisko, w którym walczące o mistrzostwo FC Barcelonę, Real Madryt i Atlético Madryt godzi Girona, przywdziewając plastron lidera.

Na drugim biegunie zestawienia pod skorupą także można wygrzebać pewien skarb. W Granadzie, plasującej się na przedostatnim 19. miejscu, swoimi umiejętnościami ponad cały zespół wybija się wspomniany Zaragoza.

Pod względem indywidualnym skrzydłowy to jedna z najbardziej wyróżniających się postaci w rozgrywkach. Wystarczy tylko spojrzeć na liczby: pięć goli (dwa strzelone Barcelonie) plus dwie asysty po 13 kolejkach.

Zawodnik ciągnący za sobą ciężki wóz może zostać uwolniony już tej zimy. Jak raportuje portal Relevo.com, w kolejce po tegorocznego debiutanta w reprezentacji Hiszpanii ustawiły się RB Lipsk i Brentford.

Niewykluczone, że grono zainteresowanych jeszcze bardziej się poszerzy w związku z kuszącą klauzulą wykupu zapisaną w kontrakcie.

Okazuje się bowiem, że w celu pozyskania 22-latka wystarczy zadeklarować kwotę w wysokości 14 milionów euro.

Działacze Granady robią wszystko, co w ich mocy, aby skłonić piłkarza do odnowienia warunków współpracy, przy okazji przerabiając zapis kwoty odstępnego.

W szatni ponoć panuje jednak przekonanie, że przed upływem stycznia Zaragoza zechce ewakuować się z Estadio Nuevo Los Cármenes na rzecz ambitniejszego projektu.

Umowa między stronami obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.