RB Lipsk finalizuje duży transfer obrońcy. Wygrał rywalizację z Leeds United

RB Lipsk finalizuje duży transfer obrońcy. Wygrał rywalizację z Leeds United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: 24sata

Joško Gvardiol zostanie nowym zawodnikiem RB Lipsk - uważa „24sata”.

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji wzbudził w ostatnich miesiącach olbrzymie zainteresowanie swoją osobą ze strony bogatszych europejskich klubów takich jak Leeds United, RB Lipsk, Lille czy AS Roma.

Spośród nich za faworyta do pozyskania utalentowanego defensora Dinama Zagrzeb uchodziły „Pawie”, które były skłonne wyłożyć nawet 22 miliony euro na 18-letniego zawodnika i zapewnić jego dotychczasowemu pracodawcy nawet 20 procent z ewentualnego przyszłego transferu z udziałem ich wychowanka.

Przedstawiciele „Niebieskich” wyrazili chęć do zaakceptowania tej oferty i w zaistniałej sytuacji beniaminek z Premier League musiał przekonać do przeprowadzki jeszcze samego piłkarza.

Joško Gvardiol otrzymał bardzo atrakcyjne warunki ze strony Anglików, ale uznał, że w tym momencie transfer do zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej w tym kraju nie byłby najlepszy dla jego dalszego rozwoju, dlatego zaakceptował gorszą finansowo propozycję ze strony RB Lipsk.

Klub z Niemiec chciał początkowo pozyskać środkowego obrońcę za 10 milionów euro, ale po pojawieniu się konkurenta w postaci Leeds United zaczął stopniowo zwiększać swoją ofertę. Ostatnia z nich miała wynieść około 19 milionów euro.

Ta suma ma trafić na konto Dinama Zagrzeb dopiero zimą, ponieważ do tego momentu młodzieżowy reprezentant Chorwacji ma pozostać w macierzystym zespole, ponieważ FIFA zmieniła w minionych miesiącach przepisy, które zabraniają drużyną natychmiastowego wypożyczenia kupionego zawodnika.

Sam Gvardiol po przejściu do „Byków” ma związać się z nimi do połowy 2025 roku i stanie się wówczas najdroższym defensorem wytransferowanym z rodzimego kraju. Na chwilę obecną tym statusem może pochwalić się Filip Benković, który zamienił Dinamo Zagrzeb na Leicester City za 14,5 miliona euro w sierpniu 2018 roku.

18-latek rozegrał do tej pory 15 spotkań w barwach „Niebieskich” i zdobył w nich jedną bramkę oraz zaliczył tyle samo asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy