RB Lipsk finalizuje transfer następcy Wernera

RB Lipsk finalizuje transfer następcy Wernera
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Milot Rashica wkrótce zamieni Werder Brema na RB Lipsk, informuje Nicolò Schira.

Blisko 24-letni Kosowianin to długoterminowy cel „Byków”, w przypadku którego jak dotąd brakowało jednak przełomu w negocjacjach z Werderem Brema. Takowy według włoskiego dziennikarza nastąpił w ostatnim czasie, co sprawiło, że transfer jest już właściwie w fazie finalizacji.

Niemieckie media na początku tego miesiąca donosiły, że w umowie skrzydłowego bądź cofniętego napastnika znajdują się dwie klauzule odstępnego. Pierwsza, w wysokości 38 milionów euro, miała rację bytu w przypadku utrzymania bremeńczyków. Na to się jednak nie zanosi i tym sposobem przechodzimy do zdecydowanie niższej klauzuli o wartości 15 milionów euro - właśnie tyle ma zapłacić RB Lipsk.

Jak podaje Schira, w tej chwili ustalane są ostatnie szczegóły operacji, zatem należy zakładać, że transfer wkrótce stanie się faktem. Wówczas będziemy świadkami jednej z największych operacji sprzedażowych w dziejach „Zielono-Białych”, gdyż więcej kosztowali tylko Mesut Özil (18 milionów euro), Thomas Delaney (20 milionów euro) oraz Diego (27 milionów euro).

Bilans Rashicy ze zbliżających się do końca rozgrywek to 31 spotkań, dziesięć goli i sześć asyst. Łącznie w barwach Werderu Brema 25-krotny reprezentant Kosowa wystąpił 71 razy, a przybył w styczniu 2018 roku za siedem milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy