RB Lipsk finalizuje upragniony transfer napastnika. Testy medyczne

RB Lipsk finalizuje upragniony transfer napastnika. Testy medyczne fot. Erik Geiger / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Trabzonspor

Alexander Sørloth zostanie wkrótce przedstawiony jako nowy zawodnik RB Lipsk.

Przedstawiciele niemieckiego klubu dopięli swego i powinni w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin załatwić wszystkie formalności związane z zakontraktowaniem norweskiego napastnika po przejściu przez niego obligatoryjnych testów medycznych.

Na chwilę obecną wciąż nie jest znana dokładna formuła transferu z udziałem 24-letniego zawodnika, który miał formalnie jeszcze przez rok przebywać na wypożyczeniu w Trabzonsporze z Crystal Palace i następnie zostać przez niego wykupiony po rozegraniu 50 procent możliwych spotkań.

Pewne jest już jedno, że klub z Turcji pożegnał się oficjalnie z rosłym piłkarzem i w zaistniałej sytuacji należy przypuszczać, że operacja związana z przeprowadzką Alexandra Sørlotha do RB Lipsk odbędzie się na na zasadzie transferu definitywnego z angielskiego klubu.

Fabrizio Romano poinformował, że drużyna z Bundesligi wyłoży łącznie 22 miliony euro na pozyskanie reprezentanta Norwegii. Ponadto ta kwota będzie mogła wzrosnąć jeszcze o dodatkowe cztery miliony euro zawarte w bonusach.

Nieoficjalnie mówi się, że połowa tej sumy powędruje ostatecznie na konto „Bordowo-Niebieskich” w ramach rekompensaty za skrócenie wypożyczenia napastnika, którzy mieli go pozyskać za około sześć milionów euro na mocy porozumienia wypracowanego w sierpniu 2019 roku.

Sørloth rozegrał w sumie 49 spotkań dla Trabzonsporu i strzelił w nich aż 33 gole oraz zaliczył 11 asyst.

Na ostatniej prostej do walki o względy 24-latka chciał włączyć się Tottenham. „Koguty” spóźniły się jednak z rozpoczęciem rozmów, bo piłkarz zaakceptował już warunki RB Lipsk, z którym zwiąże się do 30 czerwca 2025 roku i będzie miał w nim za zadanie wypełnić lukę po odejściu Timo Wernera do Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy