RB Lipsk ma problem. Gulácsi do wzięcia w promocyjnej cenie

RB Lipsk ma problem. Gulácsi do wzięcia w promocyjnej cenie fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Péter Gulácsi może opuścić szeregi RB Lipsk za stosunkowo niewysoką kwotę odstępnego po zakończeniu obecnego sezonu.

Reprezentant Węgier jest od połowy sezonu 2015/2016 pewnym punktem niemieckiej drużyny i na przestrzeni ostatnich latach zapracował sobie na status jednego z najlepszych bramkarzy występujących na Starym Kontynencie.

Z tego też powodu przedstawiciele RB Lipsk nie palą się do przedwczesnego zakończenia współpracy z Péterem Gulácsim, który jest formalnie związany z ekipą z Bundesligi do końca czerwca 2023 roku z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejne dwanaście miesięcy.

Długość obowiązywania umowy z 30-latekiem nie stanowi jednak komfortowej sytuacji dla przedstawicieli „Byków”, ponieważ ma on po zakończeniu obecnego sezonu być do wyciągnięcia za stosunkowo niewysoką kwotę odstępnego, o czym otwarcie na łamach „Bilda” powiedział reprezentujący go agent.

- Mogę potwierdzić, że w umowie Petera widnienie klauzula, która będzie mogła zostać aktywowana tego lata. Jej wysokość jest dość niska nawet jak na czasy trwania pandemii koronawirusa - przyznał Hasan Cetinkaya.

Nie zdradził on żadnych dodatkowych szczegółów, ale można przypuszczać, że zapisana w kontrakcie suma nie przekracza 20-30 milionów euro, co stanowiłoby okazję dla mocnego europejskiego zespołu poszukującego wartościowego golkipera.

Gulácsi wystąpił w 26 spotkaniach RB Lipsk w tym sezonie i zachował w nich 11-krotnie czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy