RB Lipsk może pozyskać Henrichsa

RB Lipsk może pozyskać Henrichsa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

„Sport Bild” pisze o możliwych przenosinach Benjamina Henrichsa do RB Lipsk.

23-letni prawy obrońca (może występować również na innych pozycjach) w 2018 roku przeniósł się z Bayeru do AS Monaco za 20 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał 44 mecze w koszulce zespołu z księstwa. W sezonie 2019/2020 wybiegał na murawy 15 razy.

Henrichs nie ukrywa, że chciałby wrócić do Niemiec. W jego kierunku jakiś czas temu spoglądał Bayern, ale teraz o wiele bardziej prawdopodobna jest jego przeprowadzka do Lipska. W kontekście ewentualnego rozstania z zawodnikiem ASM początkowo bardziej zależało na sprzedaży. Według „Sport Bilda” najlepszym rozwiązaniem dla każdej ze stron może okazać się jednak wypożyczenie z opcją wykupu.

W przeszłości Henrichs szkolił się we wspomnianym Bayerze przez kilkanaście lat. W jego koszulce uzbierał 62 występy w Bundeslidze.

Przypomnijmy, że dzisiaj zostało potwierdzone odejście z Lipska Timo Wernera, który będzie kontynuował karierę w Chelsea. Niemiecki klub zarobi na jego sprzedaży 53 miliony euro.

Na razie Lipsk poinformował o jednym transferze do klubu. Jego szeregi zasili 22-letni bramkarz Josep Martínez.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy