RB Lipsk pewny transferu Henrichsa

RB Lipsk pewny transferu Henrichsa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

Zgodnie z doniesieniami Christiana Falka ze „Sport Bilda” transfer Benjamina Henrichsa z AS Monaco do RB Lipsk jest już przesądzony.

23-letnim prawym obrońcą interesował się również Bayern, ale ostatecznie monachijczycy zrezygnowali z transferu. W niedzielę jego pozyskanie dopiął za to Lipsk, który wypożyczy Henrichsa na najbliższy sezon z opcją wykupu.

Na razie nie wiadomo, jaka kwota wchodzi w grę. Można tylko przypuszczać, że będzie nieco niższa od tej, jaką za piłkarza zapłaciło samo Monaco, a więc 20 milionów euro.

Trzykrotny reprezentant Niemiec wróci do ojczyzny po dwóch latach przerwy. W 2018 roku zdecydował się on na przenosiny do ASM z Bayeru. Od tamtej pory rozegrał 44 mecze w koszulce zespołu z księstwa. Zdobył bramkę i zanotował trzy asysty. Ostatni sezon Monaco skończyło na dziewiątym miejscu w tabeli Ligue 1.

Lipsk zapewnił sobie podpis Henrichsa, ale to dopiero początek. Klub należący do Red Bulla po sprzedaży Timo Wernera do Chelsea musi bowiem zakontraktować nowego napastnika.

Na razie Lipsk potwierdził jeden letni transfer. Jego bohaterem był bramkarz Josep Martínez.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy