Real Betis stawia na doświadczenie. Pierwszymi celami Isla i Biglia

Real Betis stawia na doświadczenie. Pierwszymi celami Isla i Biglia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | La Cuarta

Real Betis zainicjował rozmowy transferowe z Mauricio Islą oraz Lucasem Biglią - poinformował Nicolò Schira.

„Los Verdiblancos” mają za sobą słaby sezon, podczas którego doszło do sporych przetasowań na ławce trenerskiej oraz na poziomie instytucjonalnym.

Ledwie piętnasta pozycja w tabeli LaLiga doprowadziła do tego, że obowiązki szkoleniowca objął Manuel Pellegrini, a piecze nad ewentualnymi wzmocnieniami przejął Antonio Cordón.

Obaj panowie, którzy znają się z czasów wspólnej pracy w Villarrealu, po przeanalizowaniu kadry uznali, że brakuje w niej doświadczenia. Idąc tym tropem, na radary Realu Betis trafili Mauricio Isla i Lucas Biglia.

Jeśli chodzi o pierwszego z wymienionych graczy, aktualnie pozostaje on bez pracodawcy po tym, jak jego umowa z Fenerbahçe została rozwiązana za porozumieniem stron.

Według „La Cuarty” Hiszpanie zaproponowali prawemu defensorowi kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją jego przedłużenia o następne 12 miesięcy. W ramach porozumienia 32-latek, który ma na swoim koncie 115 występów w reprezentacji Chile, miałby zarabiać 700 tysięcy dolarów rocznie.

W podobnej sytuacji lada moment będzie defensywy pomocnik rodem z Argentyny. 34-letni zawodnik wraz z końcem trwającego sezonu najprawdopodobniej rozstanie się z Milanem, co stara się wykorzystać przedstawiciel LaLiga. 58-krotny reprezentant „Albicelestes” otrzymał ofertę nawiązania współpracy do połowy 2022 roku.

Biorąc pod uwagę kampanię 2019/2020, Isla rozegrał 25 spotkań i trzykrotnie asystował. Z kolei Biglia uzbierał 14 występów okraszonych jednym kluczowym podaniem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy