Real Madryt: Ambitny Sergio Ramos. Chce złota olimpijskiego!

Real Madryt: Ambitny Sergio Ramos. Chce złota olimpijskiego! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: El Mundo

Sergio Ramos postanowił, że zagra na Igrzyskach Olimpijskich w przyszłym roku. Zgodę na to musi wydać Real Madryt.

Kapitan „Królewskich” może się poszczycić karierą, której z pewnością pozazdrościłby mu niejeden piłkarz. Na swoim koncie ma kilka mistrzostw krajowych, cztery trofea za Ligę Mistrzów, zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata i kilka innych pucharów. Szczęściło mu się również w reprezentacji, z którą dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Europy i raz po Mistrzostwo Świata. 33-latek wciąż jednak szuka nowych bodźców i upatrzył sobie kolejny cel.

Jak informuje „El Mundo”, defensor ma bardzo ambitne plany na przyszłe lato. Jego drużyna narodowa pewne zmierza ku awansowi na EURO 2020, na którym to turnieju będzie zresztą jednym z faworytów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i „La Furia Roja” dojdą do finału, Ramosa może czekać raptem 10 dni odpoczynku, ponieważ jest on zdeterminowany, by wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Zadanie będzie to bardzo trudne, ponieważ nie dość, że stoper będzie miał w nogach cały sezon w barwach Realu Madryt, to jeszcze czeka go wiele podróży w trakcie turnieju, rozgrywanego wyjątkowo na terenie wielu europejskich państw. Igrzyska też nie będą łatwym celem pod względem logistycznym, ponieważ zostaną rozegrane w Tokio.

Teoretycznie na turnieju piłkarskim startować mogą zawodnicy do lat 23, ale przepisy pozwalają selekcjonerom dobrać trzech starszych piłkarzy. Na podobnej zasadzie Neymar pojechał wraz z Brazylią na Igrzyska w Brazylii, z których wrócił ze złotym medalem.

Zanim jednak Ramos pojedzie do Japonii, zgodę na to musi wydać Real Madryt. Wątpliwe, by klub robił szczególne problemy swojemu kapitanowi, ale „Królewscy” obawiają się trochę napiętego terminarza. EURO 2020 startuje 12 czerwca przyszłego roku, niecałe trzy tygodnie po zakończeniu rozgrywek LaLiga. Zawodnik nie będzie miał jednak sporo czasu na wypoczynek, ponieważ będzie musiał się udać na zgrupowanie kadry. Jeśli drużyna zajdzie do finału, tak jak wspomniano, do startu zmagań na Igrzyskach pozostanie nieco ponad tydzień. Koniec turnieju planowany jest na 8 sierpnia, czyli do startu ligi pozostanie prawdopodobnie około dwóch tygodni.

Doświadczony defensor nie zważa jednak na przeciwności i jest zdeterminowany, by powalczyć o kolejne trofeum w swojej karierze. Na jego drodze może stanąć między innymi Kylian Mbappé, który również zapowiedział, że chętnie zagra na turnieju.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy