Real Madryt chce ubić znakomity interes. „Królewscy” dążą do obniżenia kwoty transferu o 20 milionów euro

2024-06-25 07:56:32; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Real Madryt chce ubić znakomity interes. „Królewscy” dążą do obniżenia kwoty transferu o 20 milionów euro Fot. DIEZ DE FIGUEROA / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Marca

Real Madryt negocjuje z River Plate warunki transferu Franco Mastantuono. Celem jest znaczne obniżenie kosztów operacji - podaje „Marca”.

„Los Blancos” w ostatnich latach coraz chętniej sięgają po zawodników nieukształtowanych piłkarsko, a jednocześnie piekielnie utalentowanych.

Przykładami mogą być tutaj Vinícius Júnior, Rodrygo Goes czy Endrick, który tego lata po ukończeniu osiemnastu lat dołączy do zespołu.

Real Madryt nie spoczywa na laurach i po wygraniu LaLigi oraz Ligi Mistrzów już pracuje nad angażem następnej perełki, tym razem argentyńskiej piłki.

Franco Mastantuono świetnie poczyna sobie w River Plate, a uwagę klubów z Europy zwrócił na siebie po zajęciu z Argentyną czwartego miejsca na Mistrzostwach Świata 2023 do lat 17.

W kolejce po ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego zdążyły ustawić się między innymi Manchester City oraz FC Barcelona, ale faworytem pozostają „Królewscy”.

Gigant z Estadio Santiago Bernabéu ma już po swojej stroje gracza, który jest zdecydowany na występy w stolicy Hiszpanii.

„Marca” informuje, że w ostatnim czasie negocjacje przyśpieszyły, a wszystko skupia się wokół kwoty transferu.

W umowie 16-latka znajduje się klauzula odstępnego o wartości 45 milionów. Celem jest jednak obniżenie kosztów o 20 milionów.

Jeśli porozumienie zostanie wypracowane, kończący wkrótce siedemnaście lat Mastantuono, tak jak miało to miejsce z Endrickiem, spędzi jeszcze rok w ojczyźnie, po czym wyląduje na Starym Kontynencie.

Do tej pory nominalny rozgrywający uzbierał 18 występów okraszonych dwoma trafieniami i asystą.