Real Madryt: Gwiazda może nie polecieć na Klubowe Mistrzostwa Świata

Real Madryt: Gwiazda może nie polecieć na Klubowe Mistrzostwa Świata
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Relevo

Thibaut Courtois nieoczekiwanie nie zagrał w ostatnim ligowym spotkaniu z Mallorcą. Jak się okazało, Belg podczas rozgrzewki doznał urazu, który może przekreślić jego udział na Klubowych Mistrzostwach Świata - podaje Relevo.com.

Real Madryt po wznowieniu rozgrywek wyraźnie nie zachwyca. Podopiecznym Carlo Ancelottiego brakuje wyraźnie świeżości, a dodatkowo kilku z nich boryka się z kontuzjami.

Na palcach jednej ręki można wskazać postacie, które w ostatnich tygodniach prezentują się dobrze w szeregach „Królewskich”. Z pewnością do tego grona zalicza się Thibaut Courtois, ratujący swoimi paradami wielokrotnie drużynę.

Niestety, z powodu niedzielnych zdarzeń Belg wypadnie na bliżej nieokreślony czas z kadry meczowej madrytczyków.

Belg, który wyszedł na rozgrzewkę przed starciem z RCD Mallorcą bez widocznego bólu, podczas jednego z ćwiczeń poczuł uszczypnięcie w przywodzicielu lewej nogi. Lekarze natychmiast otoczyli 30-latka opieką, starając się szybko zdiagnozować źródło problemu. Po wstępnej analizie wykluczono jego udział w meczu. Na miejscu trzykrotnego mistrza Hiszpanii zameldował Andrij Łunin.

Jak się okazuje, dolegliwość wychowanka Genku może być znacznie poważniejsza, niż wstępnie sądzono. Według ustaleń Relevo.com pod znakiem zapytania stoi występ Thibauta Courtois na zbliżających się Klubowych Mistrzostwach Świata.

Prawie na pewno 30-latka nie zobaczymy w starciu półfinałowym z Al-Ahly, które odbędzie się w najbliższą środę. Udział w ewentualnym finale wchodzi jeszcze w grę, lecz na ten moment to tylko spekulacje, gdyż wszystko wyjaśni się po przeprowadzeniu przez klub odpowiednich badań. Belg pozostanie więc w Madrycie, nie wsiadając w samolot do Maroka z resztą drużyny.

Tym samym lista absencji w Realu Madryt się wydłuża. Courtois dołącza do Karima Benzemy, Edena Hazarda, Ferlanda Mendy'ego i Lucasa Vázqueza.

Na przestrzeni bieżącej kampanii 100-krotny reprezentant kraju uzbierał 24 występy, w których siedmiokrotnie zachować czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy