Real Madryt i FC Barcelona z zakazem gry przeciwko Dynamu Kijów

Real Madryt i FC Barcelona z zakazem gry przeciwko Dynamu Kijów fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Digi Sport

Real Madryt i FC Barcelona otrzymały zakaz ze strony UEFA na wzięcie udziału w „meczach pokoju” przeciwko Dynamu Kijów.

Przedstawiciele „Biało-Niebieskich” wyszli jako pierwsi z inicjatywą rozegrania serii spotkań towarzyskich na rzecz zebrania funduszy dla osób poszkodowanych w wyniku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę.

Dynamo Kijów otrzymało stosowną zgodę od władz państwowych oraz UEFA na ich organizację, dlatego dostępni zawodnicy udali się do Bukaresztu w celu wznowienia treningów.

Dynamo poinformowało przed kilkoma dniami, że jego pierwszym przeciwnikiem w tym szczególnym międzynarodowym tournée będzie Legia Warszawa (12 kwietnia o godzinie 20:30). W dalszej kolejności celowała ona między innymi w zorganizowanie starć z takimi markami, jak Real Madryt, FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, AC Milan, Benfica, Ajax Amsterdam, Sporting, FC Basel czy FCSB.

Trener Mircea Lucescu zdradził jednak w rozmowie z rodzimymi mediami, że mecze z udziałem dwóch hiszpańskich gigantów nie dojdą niestety do skutku, bo nie otrzymały one zgody ze strony UEFA na ugoszczenie u siebie ukraińskiego zespołu.

- Rozpoczynamy trasę promującą wizerunek ukraińskiego klubu i piłki nożnej. Chcemy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Ukrainie. Nie jest dla nas ważne, co uzyskamy finansowo po tych meczach, ale ogólny wizerunek oraz uczucia, które kibice będą mogli okazać drużynie i ogólnie Ukraińcom. Bardzo trudno jest nam trenować. Ale to dobrze, że udało się zawodnikom sprowadzić rodziny, osiedlić się w Bukareszcie i trenować w Snagovie. Warunki były tu bardzo dobre - przyznał rumuński szkoleniowiec.

- Wygląda na to, że FC Barcelona i Real Madryt nie będą mogły zagrać meczów towarzyskich z powodu restrykcji UEFA. Podjęliśmy starania, aby takie mecze rozgrywać, bo mogłyby się odbyć na 100-tysięcznym stadionie, w krajach o potencjale finansowym netto lepszym od krajów wschodnich. Pomoc musi też pochodzić z tej strony - dodał Lucescu i poinformował o terminie kolejnego ustalonego sparingu.

- Spotkanie towarzyskie z FCSB zostanie rozegrane 20 kwietnia - zakończył 76-latek.

***

Szachtar Donieck rozegrał pierwszy z „meczów pokoju”. Piękne gesty na boisku i trybunach

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy