Real Madryt: Jeśli nie Upamecano, to Gabriel Magalhães

Real Madryt: Jeśli nie Upamecano, to Gabriel Magalhães
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS

„AS” pisze, że jeśli Realowi Madryt nie uda się pozyskać Dayota Upamecano, „Królewscy” mogą skupić się na transferze Gabriela Magalhãesa.

21-letni Upamecano zajmuje pierwsze miejsce na liście życzeń Zinédine’a Zidane’a, jeśli chodzi o obrońców. Choć ostatnio pojawiały się informacje, że RB Lipsk gotów jest pożegnać się z Francuzem już za 40 milionów euro, zdaniem „AS’a” przeprowadzenie takiego transferu pozostaje skomplikowane. Jeśli Real nie zdoła zakontraktować Upamecano, może skupić się na Gabrielu.

Środkowy obrońca Lille już od pewnego czasu był obserwowany przez Juniego Calafata. 22-letni Brazylijczyk jest w podobnym wieku do Upamecano, jest lewonożny (madrytczycy woleliby stopera grającego właśnie tą nogą) oraz znacznie tańszy. „AS” pisze, że trzeba za niego zapłacić 20 milionów euro. Wcześniej w kontekście transferu Gabriela padały nieco wyższe kwoty, ale raczej nieprzekraczające 30 milionów.

Brazylijczyk znajduje się na celownikach wielu klubów. Niedawno miał on dojść do wstępnego porozumienia i przejść testy medyczne przed transferem do Evertonu. Pandemia koronawirusa odwlekła jednak w czasie złożenie podpisu, co mogą wykorzystać inne zespoły - Real, ale również Chelsea lub Napoli.

Bilans mierzącego 190 centymetrów wzrostu defensora z tego sezonu to 34 występy i gol.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy