Real Madryt: Kulisy transferu Ödegaarda. Jego ojciec zgarnął fortunę!

Real Madryt: Kulisy transferu Ödegaarda. Jego ojciec zgarnął fortunę! fot. Norges Fotballforbund
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel | Football Leaks

Real Madryt wygrał ponad cztery lata temu walkę o względy utalentowanego Martina Ödegaarda i przy okazji musiał spełnić szereg dodatkowych wymagań, z których skorzystał między innymi jego ojciec - Hans Erik Ödegaard.

Utalentowany norweski zawodników wzbudził swojego czasu olbrzymie zainteresowanie swoją osobą ze strony najmocniejszych europejskich drużyn.

Spośród nich najbardziej przekonujący okazali się wysłannicy „Królewskich”, którzy sprowadzili do siebie ofensywnego piłkarza w styczniu 2015 roku z Strømsgodset IF za cztery miliony euro i drugie tyle zapisane w bonusach.

Wiele innych drużyn oferowało norweskiej ekipie podobne lub nawet lepsze warunki za 16-letniego wówczas gracza, ale nie były one w stanie konkurować z Realem Madryt na płaszczyźnie indywidualnych warunków finansowych zaproponowanych Ödegaardowi i... jego ojcu.

Sam Norweg na mocy zawartej wtedy umowy z zespołem z Estadio Santiago Bernabéu mógł liczyć na początku na zarobki na poziomie dwóch milionów euro, które z każdym rokiem rosły odpowiednio o pół miliona euro, aby osiągnąć ostatecznie pułap trzech milionów euro rocznie.

Na równie dużą gażę mógł liczyć Hans Erik Ödegaard. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Der Spiegel”, który powołuje się na informacje przekazane przez „Football Leaks”, ojciec piłkarza został formalnie zatrudniony jako szkoleniowiec Realu Madryt U-11 i z tego tytułu zainkasował wraz z bonusami 3,3 miliona euro. Na tę kwotę złożyło się jego roczne uposażenie w wysokości 100 tysięcy euro oraz premia wynosząca trzy miliony euro, która została wypłacona mu 30 dni po zawarciu kontraktu.

Dla porównania ówczesny opiekun Realu Madryt Castilla - Zinédine Zidane mógł liczyć na skromne wynagrodzenie wynoszące 600 tysięcy euro rocznie.

Martin Ödegaard nie może być na razie zbytnio zadowolony ze swojego dotychczasowego pobytu w szeregach „Królewskich” pod względem sportowym. W ostatnim czasie zaliczył jednak udane wypożyczenie do Vitesse i obecnie na identycznych warunkach reprezentuje barwy Realu Sociedad, gdzie w trzech rozegranych do tej pory meczach zdobył jednego gola.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy