Real Madryt: Nikt nie chce numeru 4 | Nowy kapitan „Królewskich”

Real Madryt: Nikt nie chce numeru 4 | Nowy kapitan „Królewskich” fot. Brais Seara / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Żaden z zawodników Realu Madryt nie chce występować z numerem 4 na koszulce - pisze „Marca”.

Przez ostatnie 16 lat z czwórką na plecach występował Sergio Ramos. Jak wiadomo środkowy obrońca zdecydował się na odejście z klubu i kontynuowanie kariery w Paris Saint-Germain. Już po tym żaden z zawodników nie zgłosił się po ten numer i nikt sam prawdopodobnie tego nie zrobi. Piłkarze czują zbyt duży szacunek do dorobku Ramosa.

Wiele lat temu defensor przejął ten numer od legendarnego Fernando Hierro. Wcześniej z czwórką na plecach występowali też chociażby Pirri, Uli Stielike, Ricardo Rocha oraz Rafael Alkorta. Ciężar historyczny jest więc spory.

„Marca” zauważa, że podobnie było ostatnio w reprezentacji Hiszpanii. Ramos nie pojechał na EURO 2020, ale żaden z zawodników nie dążył do przejęcia jego numeru 15.

Biorąc pod uwagę numerację w pierwszym zespole Realu (od 1 do 25), wydaje się, że czwórka w końcu zostanie komuś przydzielona. Hiszpańscy dziennikarze sugerują, że kandydatem może być tutaj David Alaba, który dopiero co zawitał do Madrytu. Nie jest to jednak przesądzone.

Nowym kapitanem Realu będzie Marcelo, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy Ramosa. Teraz przypadnie ona Karimowi Benzemie i można przypuszczać, że finalnie to właśnie francuski napastnik będzie częściej nosił opaskę na ramieniu z uwagi na częstszą obecność w jedenastce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy