Real Madryt: Ochroniarze obstawią domy piłkarzy w trakcie meczów

Real Madryt: Ochroniarze obstawią domy piłkarzy w trakcie meczów
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: El Chiringuito

Real Madryt ma już dość fali włamań do domów zawodników i zainwestował w ochronę dobytku swoich graczy.

Włamywanie się do domów piłkarzy to w Hiszpanii prawdziwa plaga w ostatnich latach. Bandyci zazwyczaj wybierają czas, kiedy zawodnika nie ma w domu, ponieważ rozgrywa właśnie mecz. Wtedy wchodzą do domu i bez większych problemów zgarniają kosztowności, a ofiarami takiego procederu stali się między innymi Jordi Alba, Karim Benzema, Álvaro Morata, Gerard Piqué czy Kevin-Prince Boateng. Do tej listy ostatnio dołączył również Casemiro.

Brazylijczyk grał w derbach Madrytu, podczas gdy jego żona i dziecko były w domu. Wtem do budynku wtargnęli włamywacze, którzy, szczęście w nieszczęściu, zainteresowali się jedynie kosztownościami. Real Madryt ma już jednak dość podobnych sytuacji i postanowił coś z tym zrobić.

Jak informuje „El Chiringuito”, klub wyszedł z pomocą dla swoich piłkarzy i specjalnie wynajął firmę ochroniarską. Ta ma obstawiać domy zawodników „Królewskich” w trakcie meczów. Madrytczycy liczą, że dzięki temu uda się odstraszyć włamywaczy i w końcu zakończyć ten proceder.

Na osiedlach zamieszkiwanych przez piłkarzy zazwyczaj funkcjonuje monitoring, niektórzy zawodnicy inwestują nawet w dodatkowe kamery na swojej posesji, to jednak pozwala jedynie potencjalnie zidentyfikować sprawcę. Real Madryt chce zadziałać odważniej i pomóc swoim graczom w pełni skoncentrować się na rozgrywanym meczu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk POTWIERDZONE: Legia o krok od pozyskania Bartosza Slisza POTWIERDZONE: Legia o krok od pozyskania Bartosza Slisza Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Derby Krakowa bez kibiców Wisły OFICJALNIE: Derby Krakowa bez kibiców Wisły PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy