Real Madryt otwarty na sprzedaż Ødegaarda

Real Madryt otwarty na sprzedaż Ødegaarda fot. Instagram
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf

Latem dobiegnie końca wypożyczenie do Vitesse Martina Ødegaarda. Tym samym Norweg wróci do Realu Madryt. Hiszpanie mogą być jednak nastawieni na jego sprzedaż.

20-latek w obecnym sezonie mocno się rozwinął. Pomimo młodego wieku jest jednym z liderów holenderskiego Vitesse. Bilans Norwega to 32 mecze, osiem goli i dziewięć asyst. Jego dobra forma już jakiś czas temu została dostrzeżona przez Ajax, lecz rozmowy z Realem Madryt stanęły w martwym punkcie. Wszystko przez wycenę „Los Blancos” oraz małe chęci do negocjacji bez uprzedniego sprawdzenia dyspozycji gracza podczas letniego tournée. Wówczas Hiszpanie mieli żądać za swojego zawodnika około 20 milionów euro. 

Jak jednak donosi „De Telegraaf”, „Królewscy” zmienili nastawienie do operacji sprzedaży Martina Ødegaarda. To może być kluczowe w kontekście przeprowadzenia transferu, bowiem w momencie zgody na odejście cena za Norwega z pewnością nie byłaby zaporowa. Decyzja w sprawie wznowienia negocjacji ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni. 

W tym kontekście należy dodać, że Real Madryt szuka dodatkowych źródeł dochodu, które pozwolą sfinansować letni transfery. Początkowo zakładano, że wiele milionów przyniesie sprzedaż Garetha Bale’a, lecz jak na razie brakuje chętnych na Walijczyka, co komplikuje całą sprawę. Tym samym władze hiszpańskiego giganta mogą poświęcić 16-krotnego reprezentanta Norwegii na rzecz idei pozyskania gwiazd światowej piłki. Na ten moment z przenosinami na Santiago Bernabéu łączy się m.in. Edena Hazarda, Mohameda Salaha czy Paula Pogbę. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy