Real Madryt: Pierwsze słowa Davida Alaby po prezentacji. Zaskakująca historia z wyborem numeru na koszulce

Real Madryt: Pierwsze słowa Davida Alaby po prezentacji. Zaskakująca historia z wyborem numeru na koszulce fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

David Alaba dzisiaj został zaprezentowany jako nowy piłkarz Realu Madryt. Po tradycyjnym powitaniu Austriaka przez klubowe władze, odbyła się konferencja prasowa. W jej trakcie nie mogło zabraknąć pytań o wybór numeru na koszulce i przejęcie schedy po Sergio Ramosie.

Zimą wszechstronny zawodnik na brak ofert nie mógł narzekać. Zgłosiły się do niego kluby z Premier League czy Paris Saint-Germian, ale ostatecznie postawił on na „Królewskich”.

Strony osiągnęły wstępne porozumienie, a kiedy Sergio Ramos oświadczył Florentino Pérezowi, aby planował sezon bez niego, domknięto porozumienie z kapitanem reprezentacji Austrii. Tym sposobem pół roku później wylądował on w Hiszpanii.

Dzisiaj odbyła się prezentacja Davida Alaby, na którą składały się oficjalne powitanie przez członków zarządu madryckiego klubu, konferencja prasowa i sesja zdjęciowa w barwach nowego pracodawcy.

Podczas spotkania z dziennikarzami były już piłkarz Bayernu Monachium opowiedział o powodach wyboru „Los Blancos” i zrelacjonował cały proces przyjęcia koszulki po legendarnym Sergio Ramosie, dotychczasowym kapitanie drużyny.

– Postanowiłem zrobić krok naprzód. Oczywiście miałem różne oferty, ale dla mnie numerem jeden był Real Madryt. Spełnieniem marzeń jest dołączenie do największego klubu na świecie. To wyzwanie, którego szukałem – rozpoczął.

– Wybór koszulki z numerem czwartym? Rozmawiałem o tym z klubem, zaproponowali mi ten numer, ale wiem, że nie było innego wyboru. Wiem, ile on znaczy w historii tego klubu i to wielki zaszczyt móc z nim grać. Bardzo mnie to motywuje. Numer ten oznacza siłę i przywództwo. (…) Powiedziano mi, że to jedyny dostępny numer i nie chciałem prosić innych piłkarzy, aby oddali mi swój numer – wyjawił.

– Następca Ramosa? Nie przyjechałem tu, aby porównywać się z innymi. Nazywam się Alaba i chcę nim pozostać. Zamierzam być sobą, wnieść atuty i umiejętności – zaznaczył.

– Byłem w kontakcie z Tonim Kroosem. Cieszę się, że znów go zobaczę. (…) On zawsze wypowiadał się dobrze o Realu. Mówił o bogatej historii, sukcesach i oto jestem. To największy klub na świecie – oświadczył.

Alaba jest jak na razie pierwszym i jedynym wzmocnieniem Realu Madryt na przyszły sezon.

Ramos z czwórką na plecach występował przez 16 lat. Obecnie wolne są numery „16”, „18” i „21”.

***

Real Madryt: Nikt nie chce numeru 4 | Nowy kapitan „Królewskich”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy