Real Madryt po napastnika Rayo Vallecano

Real Madryt po napastnika Rayo Vallecano fot.
Karol Brandt
Źródło: AS

Jak poinformował „AS”, Real Madryt obserwuje 19-letniego Sergio Moreno.

Sergio Moreno oficjalnie jest piłkarzem rezerw Rayo Vallecano, jednak w obecnym sezonie zanotował także trzy występy w pierwszym zespole. Hiszpan uważany jest za jeden z największych talentów szkółki „Los Vallecanos”. Napastnik operuje zwykle po lewej stronie boiska, choć Míchel (trener Rayo) w tym sezonie testował go również na prawej flance.

Jak poinformował „AS”, 19-latek już od dłuższego czasu znajduje się w orbicie zainteresowań Realu Madryt. „Los Blancos” podczas negocjacji w sprawie wypożyczenia Raúla de Tomása na Campo de Fútbol de Vallecas, mieli zapewnić sobie pierwszeństwo pozyskania Moreno, o którego zabiega m.in. Athletic Club, jako że jest Baskiem pochodzącym z Pampeluny.

Klauzula odstępnego w umowie napastnika według hiszpański dziennikarzy wynosi 25 milionów euro i w przypadku, gdy któryś klub zdecyduje się na jej aktywowanie, „Królewscy” będą mogli wyrównać ofertę i tym samym „przejąć” zawodnika.

W niedzielę Real zmierzył się z Rayo, a Moreno usiadł na ławce rezerwowych. Ostatecznie 19-latek nie pojawił się jednak na boisku, a jego drużyna przegrała 0:1. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy