Real Madryt pracuje w ciszy nad hitowym transferem. Celem wydanie mniej niż 40 milionów euro

2024-05-29 15:11:09; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Real Madryt pracuje w ciszy nad hitowym transferem. Celem wydanie mniej niż 40 milionów euro Fot. Acero/Alter Photos/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Relevo.com

Real Madryt w dalszym ciągu robi wszystko, aby od przyszłego sezonu do drużyny dołączył Alphonso Davies - podaje Relevo.com.

Po rozpoczęciu latem 2023 roku pierwszych działań „Los Blancos” poczynili znaczne postępy. Należy odnotować słowne porozumienie dotyczące warunków kontraktu indywidualnego oraz zasianie strachu w szeregach Bayernu Monachium.

Z każdym dniem rosną obawy w sprawie utraty Alphonso Daviesa, który w najwyższej formie jest pierwszą opcją na lewą stronę obrony.

„Gwiazda Południa” zrobiła wiele, aby zatrzymać Kanadyjczyka, ale jak dotąd jej strategia nie przyniosła rezultatu.

Piłkarz otrzymał ostateczną ofertę nowego kontraktu, wyznaczono mu nawet deadline na odpowiedź. Nic z tego. Jak dotąd 23-latek nie zareagował.

Wydawałoby się, że Real Madryt czeka na to, jak rozwinie się ta sprawa. Rzeczywistość jest zgoła odmienna.

Jak donosi Relevo.com, mistrzowie Hiszpanii kontynuują starania o podpis etatowego reprezentanta Kanady, zwiększając presję.

Celem jest kupno za mniej niż 40 milionów euro. „Królewscy” są w stanie zaoferować 30-35 milionów i liczą, że w końcu Bawarczycy ulegną, otwierając się na sprzedaż. Wtedy finalista Ligi Mistrzów przypuści atak.

Na korzyść przedstawiciela LaLigi działają wahania formy oraz wygasająca już 30 czerwca 2025 roku umowa.

Madrytczycy wychodzą z założenia, że duże transfery potrzebują ciszy.

Davies w kampanii 2023/2024 zgromadził 42 występy, okraszone trzema trafieniami i sześcioma asystami.