Real Madryt rozstanie się z Marcelo już zimą?! Negocjacje transferowe

Real Madryt rozstanie się z Marcelo już zimą?! Negocjacje transferowe fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lance

Marcelo może w połowie trwających rozgrywek opuścić szeregi Realu Madryt na rzecz powrotu do Fluminense - poinformowała gazeta „Lance”.

Doświadczony obrońca nie odgrywa kluczowej roli w szeregach „Królewskich” już od paru sezonów. W związku z tym ekipa z Estadio Santiago Bernabéu była przy okazji kilku poprzednich okienek transferowych otwarta na przedwczesne zakończenie współpracy z Brazylijczykiem.

Ten cieszył się wówczas nawet sporym zainteresowaniem, a w mediach najwięcej mówiło się o możliwości jego przenosin do Juventusu.

33-latek nie zdecydował się jednak ostatecznie na spróbowanie sił w nowym otoczeniu i teraz płaci za to bardzo wysoką cenę, ponieważ na niecały rok przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu zanotował w tym sezonie zaledwie dwa występy w Realu Madryt.

Taki stan rzeczy nie wpływa na pojawienie się kuszących ofert z drużyn z europejskiej czołówki dla Marcelo, dlatego coraz więcej wskazuje na to, że ten zdecyduje się opuścić Stary Kontynent na rzecz powrotu do Ameryki Południowej.

O prawdopodobnej realizacji takiego scenariusza poinformowała gazeta „Lance”, która uważa, że konkretne kroki zmierzające do pozyskania defensora wykonał jego macierzysty klub - Fluminense.

Wspomniane źródło podkreśla, że 33-latek odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości ponownej gry dla klubu z Rio de Janeiro, dlatego można powoli zakładać, że w niedalekim czasie Marcelo wyląduje w ekipie z rodzimego kraju.

Obecnie główną niewiadomą jest termin realizacji ewentualnej przeprowadzki Marcelo, który mógłby uzyskać na nią zgodę nawet zimą, o ile Real Madryt uzna, że nie potrzebuje jednej ze swoich legend jako opcji rezerwowej na wypadek kontuzji zawodników znajdujących się wyżej w hierarchii u trenera Carlo Ancelottiego.

Defensor trafił do „Królewskich” w styczniu 2007 roku i od tego momentu przyczynił się do wywalczenia między innymi czterech Lig Mistrzów czy pięciu mistrzostw Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy