Real Madryt staje w obronie Viníciusa Juniora. Klub wydał komunikat [OFICJALNIE]

Real Madryt staje w obronie Viníciusa Juniora. Klub wydał komunikat [OFICJALNIE] fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Real Madryt

Real Madryt zareagował na ostatnie zaczepki kierowane do Viníciusa Juniora poprzez opublikowanie stosownego oświadczenia.

Reprezentant Brazylii prezentuje się bardzo dobrze w początkowej fazie sezonu i to do tego stopnia, że przy okazji ostatniego spotkania ligowego przeciwko Mallorce pozwolił sobie na kierowanie dość prowokacyjnych zaczepek w kierunku zawodników rywali.

Zachowanie skrzydłowego zirytowało nawet samego Carlo Ancelottiego, który musiał utemperować swojego podopiecznego, by w ten sposób uchronić go przed zemstą jednego z przeciwników w postaci ostrego faulu czy niepotrzebnej bójki, mogącej wyeliminować go z udziału w derbowym starciu z Atlético Madryt.

W ten sposób Vinícius Junior znalazł się na świeczniku przed nadchodzącym prestiżowym meczem. Dlatego też w programie emitowanym przez Movistar+ zostali o niego zapytani Koke oraz Álvaro Morata.

Obaj panowie zostali poproszeni o odniesienie się do celebracji bramek zdobywanych przez 22-latka poprzez taniec.

Kapitan „Los Rojiblancos” stwierdził w formie żartu, że jeżeli zdecyduje się na coś takiego po ewentualnym strzeleniu gola na Civitas Metropolitano, to mogą go spotkać nieprzyjemności ze strony kibiców.

Z kolei napastnik dodał, że jeżeli nikogo nie będzie chciał celowo urazić, w nawiązaniu do poprzedniego meczu ligowego, to nic złego się nie stanie.

W mniej taktowny sposób do całej sprawy odniósł się z kolei prezes Stowarzyszenia Hiszpańskich Agentów.

- Vinícius musi szanować przeciwnika. Jeśli chce tańczyć, niech idzie na sambodrom w Brazylii. W Hiszpanii musisz szanować rywali i przestać bawić się w małpę - powiedział Pedro Bravo w programie „El Chiringuito de Jugones”.

Te z pozoru niewinne wypowiedzi zostały nad wyraz rozdmuchane w hiszpańskich mediach i doprowadziły do powstania dużego kłopotu, na który zareagowali piłkarze w mediach społecznościowych poprzez kierowanie wyrazów wsparcia w kierunku skrzydłowego okraszonych hashtagiem - #BailaViniJr oraz sam Real Madryt poprzez wystosowanie oficjalnego komunikatu.

„Real Madryt odrzuca wszelkiego rodzaju rasistowskie i ksenofobiczne wypowiedzi i zachowania w świecie futbolu, sportu i ogólnego życia, jak te żenujące i niefortunne komentarze, jakie skierowano w ostatnich godzinach przeciwko naszemu zawodnikowi Viníciusowi Júniorowi.

Real Madryt chce okazać całą swoją sympatię i wsparcie Viníciusowi Júniorowi, zawodnikowi rozumiejącemu futbol jako życiową postawę z radością, szacunkiem i duchem sportu.

Futbol, który jest najbardziej globalnym z istniejących sportów, powinien być wzorem wartości i współistnienia.

Klub poinstruował swój departament prawny, by podjął odpowiednie środki prawne przeciwko komukolwiek, kto wykonuje rasistowskie wypowiedzi odnośnie do naszych piłkarzy” - czytamy na stronie „Królewskich”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy