Real Madryt swoje, Paris Saint-Germain swoje. Francuzi podbili cenę za Kyliana Mbappé

Real Madryt swoje, Paris Saint-Germain swoje. Francuzi podbili cenę za Kyliana Mbappé fot. Gao Jing / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport | Marca

Kiedy Real Madryt przygotował na transfer Kyliana Mbappé od 130 do 170 milionów euro, Paris Saint-Germain ustaliło za swojego napastnika cenę wywoławczą na poziomie 180 milionów euro - donosi „La Gazzetta dello Sport”.

„Los Blancos” naprawdę chcą złożyć za Francuza ofertę na końcowym etapie okna transferowego. Ta wiadomość już nie jako plotka, ale potwierdzona informacja musiała dotrzeć do obozu francuskiego klubu. Widać w nim wielkie poruszenie.

Paryżanie mieli skontaktować się z Richarlisonem, sondują możliwość zatrudnienia Eduardo Camavingi czy Paula Pogby, a wszystko to w obliczu starty swojego asa.

Florentino Pérez wygospodarował kwotę około 200 milionów euro, ale wraz ze swoimi współpracownikami doszedł do wniosku, że najbezpieczniej będzie przeznaczyć na samą operację 130-170 milionów euro. Reszta zostanie spożytkowana na kontrakt dla gracza.

Tymczasem doniesienia z Włoch sugerują, że Paris Saint-Germain otworzyło się na sprzedaż 22-latka, ale jednocześnie ustaliło cenę wywoławczą na poziomie 180 milionów euro.

Ten ruch można rozumieć dwojako. Z jednej strony to bowiem cena zaporowa, z drugiej - wręcz przeciwnie. Sternik Realu Madryt może odebrać wszystko jako zaproszenie do rozmów, z zaznaczeniem, że nie będzie łatwo przekonać wicemistrza Francji do zgody na przeprowadzkę atakującego do stolicy Hiszpanii.

José Félix Díaz z „Marki” donosi, że gracz jest coraz bliżej spełnienia swojego marzenia, na co sam zapracował, odmawiając podpisania nowego kontraktu.

Suma również nie jest tutaj przypadkowa. Kylian Mbappé został sprowadzony z AS Monaco za 145 milionów euro, ale dodatkowe 35 milionów wpłynie na konto czerwono-białych w przypadku sprzedaży. Tym samym finalista Ligi Mistrzów z 2020 roku celuje w co najmniej odzyskanie zainwestowanych pieniędzy.

Napastnik przez cztery ostatnie lata występów w drużynie z Parc des Princes uzbierał 174 spotkania, strzelił 133 gole i posłał 63 ostatnie podania. Jego umowa wygasa za niespełna 12 miesięcy.

***

PSG zaczęło rozważać sprzedaż Kyliana Mbappé. Kontaktowało się już z innym atakującym

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy