Real Madryt też zrezygnuje z transferu Jovicia?! Agenci nie pomagają w jego przenosinach do Hiszpanii

Real Madryt też zrezygnuje z transferu Jovicia?! Agenci nie pomagają w jego przenosinach do Hiszpanii fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Nie od dziś wiadomo, że Realowi Madryt zależy na pozyskaniu Luki Jovicia z Eintrachtu Frankfurt. Jego przedstawiciele nie ułatwiają jednak zadania „Królewskim”.

Sprawa przypomina sytuację z Barceloną. „Duma Katalonii” była jednym z pierwszych klubów, które poważnie zainteresowały się Joviciem. W pewnym momencie wydawało się, że to właśnie ona jest najbliżej pozyskania serbskiego napastnika. Koniec końców mistrzowie Hiszpanii zrezygnowali z transferu 21-latka. Działacze Barcelony doszli do wniosku, że Jović może nie przystosować się do stylu gry zespołu. Na ich decyzję wpływ jednak miała również rosnąca cena za atakującego.

Przyczynili się do tego przedstawiciele zawodnika, którzy zaczęli prowadzić wstępne rozmowy z wieloma klubami. Jak podaje „Sport”, robią to cały czas, a zainteresowanie ze strony samego Realu wykorzystują do podbijania ceny i przekonania innych zespołów do podjęcia konkretnego działania. Chodzi tutaj głównie o Bayern (Goal.com podawał, że monachijczycy zrezygnowali już z transferu) oraz Paris Saint-Germain.

Jeszcze kilka tygodni temu do pozyskania Jovicia wystarczyłaby oferta rzędu 50 milionów euro. Teraz trzeba zapłacić za niego 80 milionów. Real spotkał się z otoczeniem piłkarza i zna warunki. Jeśli jego agenci nie zmienią jednak sposobu działania, madrytczycy również mogą odpuścić transfer Serba.

Na razie żaden z klubów nie proponuje za niego wspomnianych 80 milionów euro.

Bilans Jovicia z tego sezonu to 42 występy, 25 goli i siedem asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy