Real Madryt wykonał pierwszy krok w sprawie wielkiego transferu. Zawodnik wie, co ma robić

2024-02-07 08:50:26; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Real Madryt wykonał pierwszy krok w sprawie wielkiego transferu. Zawodnik wie, co ma robić Fot. JP PARIENTE/SIPA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Marca

Real Madryt jest zdecydowany na letni transfer Leny'ego Yoro. Przedstawiciele giganta poczynili pierwsze kroki w sprawie sprowadzenia Francuza - twierdzi José Félix Díaz z „Marki”.

Real Madryt jeszcze przed sezonem tkwił w przekonaniu, że ma dobrze obstawioną pozycję stopera. Pewniakami do gry w pierwszej składzie wydawali się David Alaba i Éder Militão. W odwodzie pozostawali Antonio Rüdiger i Nacho Fernández.

Plany „Królewskich” stosunkowo szybko się posypały.

Alaba i Militão obecnie leczą urazy. Rüdiger świetnie prezentował się w pierwszym składzie, czego nie można napisać o Nacho. Sytuacja w kadrze Carlo Ancelottiego nie należy z pewnością do komfortowych.

Właśnie te powody zmieniły decyzję madryckich działaczy, którzy chcą sprowadzić nowego stopera już przyszłego lata. Absolutnym kandydatem jest młodziutki Leny Yoro.

18-latek to obecnie jeden z najlepiej rokujących defensorów. Dla OSC Lille to kluczowy zawodnik, co widać po liczbach z tego sezonu. W Ligue 1 opuścił tylko jedną kolejkę, notując 19 występów.

Klub młodziana doskonale zdaje sobie sprawę, jaką perełkę ma w szeregach - na rozstaniu planuje zarobić 60 milionów euro.

Dla Realu to zdecydowanie za dużo. Yoro wie o zainteresowaniu z Madrytu i poproszono go, aby nie przedłużał umowy, co pozwoli wywrzeć presję na działaczach Lille. 

Kontrakt młodzieżowego reprezentanta kraju wygasa już pod koniec czerwca 2025 roku.