Real Madryt z nowym problemem: Obrońca nie leci na mecz z Chelsea [OFICJALNIE]

Real Madryt z nowym problemem: Obrońca nie leci na mecz z Chelsea [OFICJALNIE] fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Real Madryt | AS

Real Madryt opublikował raport medyczny w sprawie stanu zdrowia Raphaëla Varane’a. Wieści nie są optymistyczne dla hiszpańskiej ekipy.

„Los Blancos” w trakcie sezonu odnotowali ponad 50 kontuzji w swoim zespole, a jakby tego było mało, w kluczowym momencie rozgrywek Zinédine Zidane musi sobie radzić bez kilku kluczowych graczy.

Najpierw z udziału w reszcie zmagań wykluczył się Lucas Vázquez, po czym dołączył do niego Dani Carvajal. Teraz Francuz otrzymał kolejny cios.

27 kwietnia madrytczycy mierzyli się z Chelsea, a po zakończeniu zawodów problem z mięśniami przywodziciela prawej nogi zgłosił Raphaël Varane. Wtedy było to niewielkie przeciążenie.

W efekcie „Zizou” wystawił swojego rodaka do gry od pierwszych minut w sobotniej konfrontacji z Osasuną (2:0). Tak się składa, że stoper nie wyszedł już na drugą połowę. Dzisiaj opublikowano raport medyczny.

Z komunikatu wynika, że 28-latek doznał urazu mięśni przywodziciela prawej nogi. Oczywiście klub nie poinformował o przewidywanym terminie powrotu do pełni sił.

Tu z pomocą śpieszą hiszpańskie media, które przewidują, że defensor będzie poza grą przez około 10 dni. Nie ma co zatem liczyć na jego występ w rewanżu z Chelsea, do którego dojdzie już w środę, a także spotkaniu ligowym z Sevillą i być może Granadą.

W tej sytuacji niewykluczone, że Zidane zaryzykuje, posyłając w bój z „The Blues” trenującego od kilku dni na pełnych obrotach Sergio Ramosa. 

Varane w bieżącej kampanii uzbierał 40 występów i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Poza Ramosem, w środę należy spodziewać się powrotu Ferlanda Mendy’ego, a być może także Fede Valverde, który czeka na wynik testu PCR.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy