Reca opuszcza Atalantę. Polak zostanie w Serie A

Reca opuszcza Atalantę. Polak zostanie w Serie A fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Koźmiński (Super Express)

Arkadiusz Reca jest bliski sfinalizowania swojego transferu do Crotone - uważa Piotr Koźmiński z „Super Expressu”.

Atalanta podjęła ostateczną decyzję w sprawie najbliższej przyszłości reprezentanta Polski i postanowiła się z nim rozstać po tym, jak stało się jasne, że Robin Gosens pozostanie w klubie i będzie rywalizował o miejsce w składzie ze sprowadzonym Johanem Mojicą z Girony.

25-letni zawodnik za sprawą udanych występów w barwach SPAL w minionym sezonie mógł liczyć na spore zainteresowanie swoją osobą ze strony innych zespołów i ostatecznie spośród otrzymanych propozycji miał wybrać tą przedstawioną mu przez Crotone.

Piotr Koźmiński uważa, że Arkadiusz Reca przeniesie się w przeciągu kilku dni do beniaminka Serie A na zasadzie wypożyczenia z zawartą opcją wykupu po zakończeniu sezonu.

Ekipa ze Stadio Ezio Scida już jakiś czas temu pojawiła się w gronie faworytów do pozyskania naszego zawodnika i miała nawet umieścić go na szczycie swojej listy życzeń, ponieważ nie posiada w swoich szeregach żadnego nominalnego lewego obrońcy. Dlatego też trener jest zmuszany do wystawiania na boku defensywy lub lewym wahadle doświadczonego pomocnika Antonio Mazzottę i młodego Jeana Lamberta Evan's Allana, którzy nie prezentują wystarczająco dużych umiejętności, aby móc z powodzeniem rywalizować z najlepszymi drużynami z Półwyspu Apenińskiego.

W ostatnich godzinach pojawiły się też doniesienia o zainteresowaniu reprezentantem Polski ze strony Sampdorii, ale w zespole z Genui nie miałby on tak łatwego zadania do wywalczenia miejsca w wyjściowym składzie, co jest dla niego ważne w kontekście wyjazdu na czerwcowe Mistrzostwa Europy.

Boczny defensor, mogący też występować na lewej strony pomocy, rozegrał 26 spotkań w barwach SPAL w minionym sezonie i zanotował w nich trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy