Reca z nową opcją w Serie A. Może dołączyć do rodaka

Reca z nową opcją w Serie A. Może dołączyć do rodaka fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Arkadiusz Reca znalazł się w kręgu zainteresowań Sampdorii - uważa Nicolò Schira.

Reprezentant Polski ma za sobą udany okres spędzony na zasadzie wypożyczenia w SPAL z Atalanty. Co prawda jego klub spadł z Serie A, ale sam 25-letni zawodnik pozostawił po sobie dobre wrażenie i dlatego może teraz liczyć na spore zainteresowanie ze strony innych ekip rywalizujących na najwyższym poziomie we Włoszech.

Nie tak dawno w mediach pojawiły się spekulacje sugerujące, że Arkadiusz Reca znajduje się na priorytetowej liście Crotone.

Beniaminek Serie A nie posiada w swoich szeregach żadnego nominalnego lewego obrońcy i na pozycji wahadłowego ma do dyspozycji tylko doświadczonego pomocnika Antonio Mazzottę i młodego Jeana Lamberta Evan's Allana, którzy nie prezentują wystarczająco dużych umiejętności, aby móc z powodzeniem rywalizować z najlepszymi drużynami z Półwyspu Apenińskiego.

Nie można jednak wykluczyć, że reprezentant Polski zdecyduje się na obranie innego kierunku i przenosiny do Sampdorii, gdzie występuje Bartosz Bereszyński. Nicolò Schira uważa, że zespół z Genui wykazał zainteresowanie 25-latkiem i upatruje w nim wartościowe wzmocnienie lewej flanki.

Ekipa z Bergamo nie podjęła w dalszym ciągu żadnej konkretnej decyzji w kontekście najbliższej przyszłości Recy. Ta powinna jednak wkrótce zapaść i wówczas dowiemy się czy wszechstronny piłkarz otrzyma drugą szansę w Atalancie, czy zostanie odesłany na kolejne wypożyczenie lub sprzedany.

Boczny defensor, mogący też występować na lewej strony pomocy, rozegrał 26 spotkań w barwach SPAL i zanotował w nich trzy asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy