Reca z nową opcją w Serie A. Może dołączyć do rodaka

Reca z nową opcją w Serie A. Może dołączyć do rodaka fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Arkadiusz Reca znalazł się w kręgu zainteresowań Sampdorii - uważa Nicolò Schira.

Reprezentant Polski ma za sobą udany okres spędzony na zasadzie wypożyczenia w SPAL z Atalanty. Co prawda jego klub spadł z Serie A, ale sam 25-letni zawodnik pozostawił po sobie dobre wrażenie i dlatego może teraz liczyć na spore zainteresowanie ze strony innych ekip rywalizujących na najwyższym poziomie we Włoszech.

Nie tak dawno w mediach pojawiły się spekulacje sugerujące, że Arkadiusz Reca znajduje się na priorytetowej liście Crotone.

Beniaminek Serie A nie posiada w swoich szeregach żadnego nominalnego lewego obrońcy i na pozycji wahadłowego ma do dyspozycji tylko doświadczonego pomocnika Antonio Mazzottę i młodego Jeana Lamberta Evan's Allana, którzy nie prezentują wystarczająco dużych umiejętności, aby móc z powodzeniem rywalizować z najlepszymi drużynami z Półwyspu Apenińskiego.

Nie można jednak wykluczyć, że reprezentant Polski zdecyduje się na obranie innego kierunku i przenosiny do Sampdorii, gdzie występuje Bartosz Bereszyński. Nicolò Schira uważa, że zespół z Genui wykazał zainteresowanie 25-latkiem i upatruje w nim wartościowe wzmocnienie lewej flanki.

Ekipa z Bergamo nie podjęła w dalszym ciągu żadnej konkretnej decyzji w kontekście najbliższej przyszłości Recy. Ta powinna jednak wkrótce zapaść i wówczas dowiemy się czy wszechstronny piłkarz otrzyma drugą szansę w Atalancie, czy zostanie odesłany na kolejne wypożyczenie lub sprzedany.

Boczny defensor, mogący też występować na lewej strony pomocy, rozegrał 26 spotkań w barwach SPAL i zanotował w nich trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy