REKORD EKSTRAKLASY. OFICJALNIE: Slisz w Legii Warszawa

REKORD EKSTRAKLASY. OFICJALNIE: Slisz w Legii Warszawa fot. Legia Warszawa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Bartosz Slisz zasilił szeregi Legii Warszawa.

Utalentowany pomocnik dołączył do zespołu „Wojskowych” na zasadzie transferu definitywnego i związał się z nimi do końca grudnia 2024 roku.

Klub ze stolicy Polski aktywował klauzulę odstępnego umożliwiającą mu dokonanie wykupu blisko 21-letniego zawodnika po tym, jak zaliczył on obligatoryjne testy medyczne, na których odbycie wcześniej wydało zgodę Zagłębie Lubin. Legia Warszawa, zgodnie z informacjami przekazanymi przez prezesa Artura Jankowskiego, wysłała przelew na wskazane przez „Miedziowych” konto w wysokości półtora miliona euro netto plus VAT (razem nieco ponad 1,8 miliona euro).

Ta suma oznacza, że drużyna z Łazienkowskiej dokonała największego zakupu w historii Ekstraklasy.

- Jestem bardzo podekscytowany i myślę, że emocje będą mi jeszcze długo towarzyszyły. Pierwsze dni w Legii Warszawa są dla mnie bardzo ważne. Chcę się wkomponować w zespół jak najszybciej i mam pewność, że zostanę dobrze przyjęty. Nie mogę już się doczekać pierwszego meczu w nowych barwach - powiedział Slisz, który będzie w Legii występował z numer 99.

- Wierzę, że pozyskanie Bartosza będzie pod wieloma względami przełomowe. Cieszę się, że ta wyjątkowa transakcja dotyczy młodego polskiego piłkarza i odbywa się na rynku wewnętrznym. To pokazuje z jednej strony, że liga potrzebuje silnych klubów, które chcą stawiać na najzdolniejszych młodych zawodników, a z drugiej jak ważna jest rola takich klubów jak Zagłębie Lubin, które konsekwentnie i mądrze stawiają na szkolenie. Nie ma lepszej drogi do poprawy poziomu Ekstraklasy niż rozwój rynku wewnętrznego i tworzenie warunków do tego, aby młodzi polscy piłkarze nie wyjeżdżali zbyt wcześnie za granicę. Bartosz Slisz w Legii będzie miał nie tylko możliwość dalszego rozwoju sportowego, ale zdobędzie też bezcenne doświadczenie walki o najwyższe cele i oswoi się z presją z tym związaną. Jestem pewien, że zyska na tym nie tylko Legia, ale także cała polska liga, a co najważniejsze, sam zawodnik i jego dalsza kariera - dodał prezes Dariusz Mioduski.

Młodzieżowy reprezentant Polski rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w barwach RKP Rybnik i Energetyku ROW Rybnik. Z tego drugiego klubu przeniósł się do Zagłębia Lubin w lutym 2017 roku.

Od tego czasu blisko 21-letni pomocnik wystąpił w 51 meczach „Miedziowych”, w których strzelił dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy