Rekord Palermo na otwarcie sezonu Serie D. Teraz czas przebić wynik Parmy!

Rekord Palermo na otwarcie sezonu Serie D. Teraz czas przebić wynik Parmy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Footbal Italia

SSD Palermo (poprzednio US Palermo) rozegrało swój pierwszy mecz domowy na poziomie Serie D i od razu przeszło do historii tych rozgrywek.

Zespół z Sycylii w składzie z Radosławem Murawskim i Przemysławem Szymińskim bił się nie tak dawno, w obliczu olbrzymich problemów finansowych, o awans do Serie A i ostatecznie zajął miejsce gwarantujące udział w barażach o uzyskanie promocji do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Drużyna ze Stadio Renzo Barbera nie została jednak do nich dopuszczona i decyzją władz włoskiego futbolu zdegradowano ją do Serie C nie tylko przez wspomniane nieprawidłowości, ale też z powodu prania brudnych pieniędzy, w co miał być zamieszany wieloletni właściciel klubu, Maurizio Zamparini, który w grudniu sprzedał zespół „inwestorom widmo”, którzy nie wywiązali się z żadnych złożonych obietnic.

Szereg zawirowań wokół tej ekipy spowodował ostateczną likwidację ekipy o nazwie Unione Sportiva Città di Palermo i powołanie w jej miejsce Società Sportiva Dilettantistica Palermo, które rozpoczęło walkę o powrót do grona najlepszych drużyn w kraju od rozgrywek na poziomie Serie D.

Klub z Sycylii zdążył już rozegrać dwa mecze ligowe i odniósł w nich dwa zwycięstwa, przy czym ostatnie z nich z wysokości trybun Stadio Renzo Barbera oglądało aż 16735 osób. Ta liczba oznacza absolutny rekord widzów będących na jakimkolwiek obiekcie w trakcie spotkania w Serie D.

Taką frekwencją nie mogła się pochwalić nawet Parma, która z podobnych względów wylądowała na tym samym poziomie w 2015 roku i następnie na przestrzeni trzech lat zanotowała trzy awanse, dzięki czemu ponownie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

SSD Palermo zamierza podążyć tą samą drogą i przy okazji chce ustanowić jeszcze jeden rekord pod względem liczby sprzedanych karnetów. Do tej pory „Rosanero” sprzedali nieco ponad 9 tysięcy stałych wejściówek i jeszcze im trochę brakuje do wyprzedzenia „Ducali”, którzy w sezonie 2015/2016 mogli z tego tytułu liczyć na wsparcie 10089 osób.

Więcej na temat: SSD Palermo Włochy

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy