Rekord Palermo na otwarcie sezonu Serie D. Teraz czas przebić wynik Parmy!

Rekord Palermo na otwarcie sezonu Serie D. Teraz czas przebić wynik Parmy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Footbal Italia

SSD Palermo (poprzednio US Palermo) rozegrało swój pierwszy mecz domowy na poziomie Serie D i od razu przeszło do historii tych rozgrywek.

Zespół z Sycylii w składzie z Radosławem Murawskim i Przemysławem Szymińskim bił się nie tak dawno, w obliczu olbrzymich problemów finansowych, o awans do Serie A i ostatecznie zajął miejsce gwarantujące udział w barażach o uzyskanie promocji do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Drużyna ze Stadio Renzo Barbera nie została jednak do nich dopuszczona i decyzją władz włoskiego futbolu zdegradowano ją do Serie C nie tylko przez wspomniane nieprawidłowości, ale też z powodu prania brudnych pieniędzy, w co miał być zamieszany wieloletni właściciel klubu, Maurizio Zamparini, który w grudniu sprzedał zespół „inwestorom widmo”, którzy nie wywiązali się z żadnych złożonych obietnic.

Szereg zawirowań wokół tej ekipy spowodował ostateczną likwidację ekipy o nazwie Unione Sportiva Città di Palermo i powołanie w jej miejsce Società Sportiva Dilettantistica Palermo, które rozpoczęło walkę o powrót do grona najlepszych drużyn w kraju od rozgrywek na poziomie Serie D.

Klub z Sycylii zdążył już rozegrać dwa mecze ligowe i odniósł w nich dwa zwycięstwa, przy czym ostatnie z nich z wysokości trybun Stadio Renzo Barbera oglądało aż 16735 osób. Ta liczba oznacza absolutny rekord widzów będących na jakimkolwiek obiekcie w trakcie spotkania w Serie D.

Taką frekwencją nie mogła się pochwalić nawet Parma, która z podobnych względów wylądowała na tym samym poziomie w 2015 roku i następnie na przestrzeni trzech lat zanotowała trzy awanse, dzięki czemu ponownie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

SSD Palermo zamierza podążyć tą samą drogą i przy okazji chce ustanowić jeszcze jeden rekord pod względem liczby sprzedanych karnetów. Do tej pory „Rosanero” sprzedali nieco ponad 9 tysięcy stałych wejściówek i jeszcze im trochę brakuje do wyprzedzenia „Ducali”, którzy w sezonie 2015/2016 mogli z tego tytułu liczyć na wsparcie 10089 osób.

Więcej na temat: SSD Palermo Włochy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy