Rekord transferowy Burnley!

Rekord transferowy Burnley! fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sky Sports

Chris Wood trafi do Burnley w ciągu 48 godzin.

Odkąd wspomniany klub sprzedał Andre Graya, rozpoczął poszukiwania następcy swojego podstawowego napastnika i zwrócił się w stronę króla strzelców ubiegłego sezonu Championship. Negocjacje z Leeds nie należały jednak do najłatwiejszych.

Jeszcze do wczoraj wydawało się, że za reprezentanta Nowej Zelandii trzeba będzie zapłacić 20 milionów funtów, bowiem oferta opiewającą na 15 milionów funtów została odrzucona. „The Clarets” postanowili nie odpuszczać i dorzucając do nowej propozycji bonusy uzyskali zgodę na przeprowadzenie transakcji.

Niezależnie od tego, ile wyniosą dodatki finansowe, Burnley dokona najdroższego transferu w historii klubu, bowiem najwięcej wydano dotychczas na Robbie'ego Brady'ego - 13 milionów funtów.

Wood to zupełnie inny typ napastnika niż Gray, który bazował na swojej szybkości. 25-latek mierzy 191 centymetrów i lepiej czuje się w grze tyłem do bramki i w pojedynkach powietrznych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy