Rekord transferowy Burnley!

Rekord transferowy Burnley! fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sky Sports

Chris Wood trafi do Burnley w ciągu 48 godzin.

Odkąd wspomniany klub sprzedał Andre Graya, rozpoczął poszukiwania następcy swojego podstawowego napastnika i zwrócił się w stronę króla strzelców ubiegłego sezonu Championship. Negocjacje z Leeds nie należały jednak do najłatwiejszych.

Jeszcze do wczoraj wydawało się, że za reprezentanta Nowej Zelandii trzeba będzie zapłacić 20 milionów funtów, bowiem oferta opiewającą na 15 milionów funtów została odrzucona. „The Clarets” postanowili nie odpuszczać i dorzucając do nowej propozycji bonusy uzyskali zgodę na przeprowadzenie transakcji.

Niezależnie od tego, ile wyniosą dodatki finansowe, Burnley dokona najdroższego transferu w historii klubu, bowiem najwięcej wydano dotychczas na Robbie'ego Brady'ego - 13 milionów funtów.

Wood to zupełnie inny typ napastnika niż Gray, który bazował na swojej szybkości. 25-latek mierzy 191 centymetrów i lepiej czuje się w grze tyłem do bramki i w pojedynkach powietrznych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy