Rekordowy Sergio Agüero

Rekordowy Sergio Agüero fot. Transfery.info
Źródło: Sky Sports I OptaJoe

Manchester City rozgromił Chelsea 6:0. Chyba najbardziej zadowolony po niedzielnym meczu może być Sergio Agüero.

Argentyński napastnik zdobył dzisiaj trzy bramki, dwukrotnie pokonując Kepę Arrizabalagę przed przerwą i raz (z rzutu karnego) w drugiej połowie. Dzięki tym trafieniom 30-latek zapisał się w historii „The Citizens” i całej ligi.

Gol numer trzy w spotkaniu z Chelsea był dla Agüero 160. trafieniem w Premier League. Argentyńczyk został tym samym najlepszym ligowym strzelcem w dziejach City. Napastnik wyprzedził Tommy'ego Johnsona (158 bramek w latach 1920-1930) i Erica Brooka (158 bramek w latach 1928-1939).

To jednak nie wszystko. Agüero zanotował bowiem swojego 11. hat-tricka w Premier League, zrównując się z rekordzistą pod tym względem - Alanem Shearerem. Tylko w tym sezonie 30-latek trzy razy kończył ligowe mecze z trzema bramkami na koncie.

W sumie Agüero strzelił już w tym sezonie Premier League 17 goli, do których dorzucił pięć asyst.