2024-09-20 22:45:55; Aktualizacja: 6 dni temu
Rekordowy występ OGC Nice rozwścieczył fanów Saint-Étienne. Jeszcze przed przerwą opuścili sektor Fot. Luke Entwistle [X.com]
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

OGC Nice jako pierwszy francuski zespół w XXI wieku zaaplikował przeciwnikowi aż sześć bramek przed zejściem na przerwę. Fatalna dyspozycji piłkarzy Saint-Étienne rozwścieczyła ich fanów, którzy jeszcze przed udaniem się zawodników do szatni opuścili sektor gości.

Drużyna Marcina Bułki nie rozpoczęła najlepiej bieżących rozgrywek. Klub świętujący 120-lecie istnienia przegrał niespodziewanie na inaugurację z beniaminkiem Auxerre. Następnie podzielił się punktami z Toulouse, pokonał niżej notowane Angers oraz uległ Olympique'owi Marsylia.

W związku z tym niewiele osób spodziewało się spektakularnego występu przeciwko Saint-Étienne. Tymczasem zespół prowadzony przez Francka Haise'a zdeklasował niespodziewanie rywala powracającego do rywalizacji w elicie już w pierwszej połowie, aplikując mu aż sześć goli.

W ten sposób OGC Nice zapisało się w historii Ligue 1 jako pierwszy klub, któremu udało się w XXI wiekowi zdobyć taką liczbę bramek przed udaniem się do szatni.

Zaistniały stan rzeczy rozwścieczył fanów „Zielonych” do tego stopnia, że jeszcze przed upływem 45. minuty meczu opuścili zajmowany przez siebie sektor i już na niego nie wrócili.

W drugiej odsłonie „Le Gym” oszczędzili nieco swojego przeciwnika i zakończyli rywalizację rezultatem 8:0. W ten sposób wyrównali swoje osiągnięcie pod względem odniesienia najwyższego zwycięstwa w walce o mistrzostwo Francji.

Poprzednio takim wynikiem zamykali mecze z Stade Rennais UC w 1949 i CS Sedan w 1957 roku.

W najnowszej odsłonie tamtejszego futbolu osiem lub więcej bramek swoim rywalom aplikowali tylko Lille, Olympique Lyon (po razie) i Paris Saint-Germain (cztery razy).

Więcej na ten temat: Francja OGC Nice Ligue 1 AS Saint-Étienne