Reprezentacja Francji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Meksykański duet gwiazd [OFICJALNIE]

Reprezentacja Francji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Meksykański duet gwiazd [OFICJALNIE] fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: FFF

Francuska federacja ogłosiła listę zawodników powołanych do reprezentacji do lat 23 na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Turniej na Igrzyskach Olimpijskich rozpocznie się 22 lipca. Reprezentacja Francji będzie grała w grupie A, gdzie znalazł się również Meksyk, Republika Południowej Afryki oraz Japonia.

Już w zeszłym tygodniu została ogłoszona pierwsza lista, jednak trafiła ona najpierw do klubów, które miały potwierdzić udział piłkarza na Igrzyskach Olimpijski. Niektóre drużyny ostatecznie nie zdecydowały się puścić swoich piłkarzy. W związku z tym na ostatecznej liście nie znaleźli się tacy gracze jak: William Saliba, Amine Gouiri, Malang Sarr, Eduardo Camavinga i Maxence Caqueret.

Jeśli chodzi o trzech starszych zawodników, na których powołanie na IO zezwala regulamin, Sylvain Ripoll postawił na: Téji Savaniera z Montpellier oraz duet z Tigres UANL – Floriana Thauvina oraz André-Pierre’a Gignaca.

Kadra Francji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio:

Bramkarze:

Paul Bernardoni (Angers)

Stefan Bajic (Saint-Etienne)

Dimitry Bertaud (Montpellier)

Obrońcy:

Melvin Bard (Lyon)

Anthony Caci (Strasbourg)

Ismaël Doukouré (Valenciennes)

Pierre Kalulu (AC Milan)

Clément Michelin (Lens)

Timothée Pembélé (PSG)

Modibo Sagnan (Real Sociedad)

Pomocnicy:

Alexis Beka Beka (Caen)

Jérémy Gélin (Rennes)

Enzo Le Fée (Lorient)

Téji Savanier (Montpellier)

Lucas Tousart (Herta Berlin)

Napastnicy:

André-Pierre Gignac (Monterrey)

Randal Kolo Muani (Nantes)

Isaac Lihadji(Lille)

Nathanaël Mbuku (Reims)

Arnaud Nordin (Saint-Etienne)

Florian Thauvin (Monterrey).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy